Dom i Wnętrze

Wieszak na rowery – prosty montaż!

Jeśli nie mamy garażu i jednocześnie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami jednośladów, to może się okazać, że po pewnym czasie będą nam one po prostu przeszkadzać. Czy to oznacza, że musimy się ich pozbyć? Oczywiście, że nie. Po prostu wykombinujmy trochę miejsca na ścianach. Zakupmy i zamontujmy wygodne i funkcjonalne wieszaki na rowery.

Montaż – od czego zacząć?

Zanim na naszych wieszakach na rowery zawiesimy ukochane jednoślady, musimy je uprzednio zamontować. Pamiętajmy, by montować je w odpowiednio trwałej ścianie. Wprawdzie wieszak na rowery nie utrzymuje dużego ciężaru, ale i tak ściana o bardzo sypkiej konstrukcji, może być dla niego słabym oparciem. Co wobec tego zrobić?
Jeśli mamy taki problem, możemy po prostu oprzeć całą konstrukcję na bardziej solidnych zawiasach. Całość możemy nałożyć na deskę bądź kawałek metalu, który następnie za pomocą kilku wkrętów, przymocujemy do naszej ściany. Efekt będzie o wiele lepszy i jednocześnie będziemy mieli gwarancję, że nasze wieszaki na rowery nie spadną nam na podłoże.

Na początku – wkręty

Zacznijmy montaż od zaznaczenia punktów, w których wywiercimy otwory na wkręty. Tutaj bardzo ważna jest dokładność. Wiercąc, pamiętajmy o przewodach, które mogą znajdować się wewnątrz ściany. Najlepiej, jeśli punkty wiercenia będą oddalone, od linii prostych łączących puszki zasilające. Wtedy mamy pewność, że nasze wiercenie nie skończy się dla nas i dla naszej instalacji tragicznie.
Następnie wprowadzamy kołki rozporowe. Musimy uważać, by dobrać odpowiedni rozmiar wiertła do rozmiaru kołka rozporowego. Po jego wprowadzeniu do otworu, sprawdźmy czy zbyt łatwo nie wychodzi on z niego. Jeśli wychodzi z trudem, to dobry znak. Wkręcana wewnątrz niego śruba, jeszcze bardziej rozchyli jego powierzchnię, dzięki czemu nasz wieszak na rowery będzie o wiele lepiej osadzony w ścianie.

Przyłóż, przykręć i… gotowe!

Gdy już wprowadzisz kołki, przyłóż do otworów otwory w wieszaku na rowery a następnie – połącz je, za pomocą połączenia skręcanego. Pamiętaj o mocnym dokręceniu śruby. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której mocowany wieszak na rowery, będzie osadzony zbyt delikatnie.
Po zamocowaniu wieszaka, kolejnym krokiem winno być sprawdzenie jego siły przymocowania. W tym celu, obciążamy go próbnym obciążeniem. Nie wieszajmy na nim od razu rowerów. ich upadek, może wiązać się ze sporymi stratami. Można też mocno chwycić wieszak ręką a następnie spróbować pociągnąć go na dół. Oczywiście wszystkie te czynności, muszą być wykonywane w granicach rozsądku.
Artykuł powstał dzięki materiałom udostępnionym przez Calus-P

Previous post

Jaki system targowy wybrać?

Next post

Udany trening

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki