Biznes

Jaki system targowy wybrać?

Targi to bardzo popularna, coraz bardziej wśród gości i nie mniej wśród wystawców, forma promocji. W woj. dolnośląskim tego typu imprez, na których można przedstawić swoją ofertę klientowi w sposób skuteczny i bezpośredni jest wiele. Potrzebny jest tylko zaangażowany zespół pracowników oraz odpowiedni system targowy.

Dopasuj system do branży

Każda branża, produkt czy usługa może być prezentowana w bardzo różnorodny sposób. Wiele zależy od celu i intencji sprzedawcy. W dobie nowoczesnych technologii targi przestają pełnić funkcję informacyjną, ponieważ katalogi z ofertą oraz szczegółowy opis produktów znajduje się w sieci.
Aktualny trend to stoisko komunikacyjne, nastawione na zapoznanie się z klientem, jego potrzebami, na rozmowę, umówienie się na kolejne spotkanie, ewentualnie przedstawienie szczegółowej oferty. W przypadku branż produkujących sprzęt techniczny – targi umożliwiają zobaczenie go na żywo, a nawet próbę skorzystania z jego walorów.

Dopasowane i widoczne

Stoisko powinno być widoczne, wygodne, otwarte, ergonomiczne i praktyczne. Czy możliwe jest połączenie aż tylu cech w jednym miejscu? Tak, jeśli jest ono skrojone na miarę potrzeb konkretnej firmy. Nowoczesne systemy targowe wykorzystują najnowsze trendy w projektowaniu. Na topie są stoiska piętrowe, które przy zajmowaniu niewielkiej powierzchni (która na targach jest droższa niż złoto), pozwalają stworzyć całkiem wygodną strefę prezentacyjną.
Bardzo istotne jest miejsce, jakie firma wykupi na targach. Są to np. systemy szeregowe – w takiej sytuacji nie mamy zbyt dużego wyboru. Systemy targowe, adekwatne do takiego ustawienia, wykorzystują wyraźną kolorystykę, która odróżni ofertę od innych, ekrany LED oraz wszystko to, co automatycznie przyciąga wzrok gości.

Zmierzaj do wyspy

Najkorzystniejsza z opcji umożliwiająca stworzenie indywidualnego, nowoczesnego projektu systemu targowego to stoisko wyspowe. Jest ono najbardziej pożądaną, a jednocześnie – najdroższą opcją. Powierzchnia takiej strefy sięga zazwyczaj około 50 m. kw., co umożliwia ustawienie większych sprzętów, stolików czy kanap dla gości, a przede wszystkim – wydzielenie kilku obszarów funkcjonalnych.
Popularnym i efektywnym sposobem na pełne wykorzystanie stoiska wyspowego to targowe systemy piętrowe. Lekka, aluminiowa konstrukcja umożliwia złożenie jej samodzielnie. Dwa poziomy natomiast zwiększają poczucie przestrzeni i estetyki. Na górnym piętrze warto urządzić miejsce rozmów z klientami, oddalone od zgiełku panującego na targach.
Materiały do tekstu udostępniła firma Pola Studio – systemy targowe i wystawiennicze

Previous post

W razie potrzeby bądź odpowiednio przygotowany

Next post

Wieszak na rowery - prosty montaż!

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki