Dom i Wnętrze

Współczesne łóżka – co oferują nam producenci?

Wybór łóżek w sklepach stacjonarnych i internetowych jest naprawdę olbrzymi – dwa razy w roku producenci prezentują nowości i wypuszczają nowe katalogi. Warto przygotować się do kupna kolejnego łóżka – nie chcemy przecież spędzić kilku dni na poszukiwaniach idealnego modelu. Jakie parametry powinny być dla nas najważniejsze? Co dodatkowo oferują nam producenci?
Najważniejszymi parametrami powinny być dla nas: rozmiar łóżka oraz materiały z których jest wykonane. W przypadku szukania konkretnego rozmiaru możemy kupić jeden z rozmiarów oferowanych przez producenta lub też zamówić łóżko na wymiar. Ta druga opcja z pewnością pozwoli na wypełnienie problematycznych wnęk w sypialniach. Musimy jednak pamiętać, że na łóżko wykonywane na konkretny wymiar przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.
Łóżka są obecnie tworzone z dwóch tworzyw – jednym są płyty meblowe, drugim lite drewno. W przypadku płyt meblowych są one tworzone ze sprasowanych wiórów i odpadów drewnianych. Powierzchnia płyty zaś pokryta jest odpornym na uszkodzenia laminatem. Deska taka jest lekka, odporna na niewielkie uszkodzenia, jej zaleta jest niska cena.
Łóżka wykonywane z litego drewna odznaczają się sporą wagą – wszystko za sprawą gęstości tworzywa. Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków jak sosny, buki, dęby. Drewno początkowo jest selekcjonowane – odrzucane są bele ze skazami, sękami, uszkodzeniami. Kolejno drewno trafia do suszenia. Dopiero po tym procesie może zostać ono poddane pierwszym obróbkom stolarskim.

Dodatki!

Wysokiej klasy łóżko posiada również funkcjonalne dodatki. Łóżko z szufladami pozwala na wygodne przechowywanie pościeli, ale i innych przedmiotów, np. ubrań sezonowych. Producenci proponują również tapicerowane zagłówki – to świetne rozwiązanie dla ceniących wieczorne czytania czy oglądanie telewizji.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous post

Jakie buty do tenisa najlepiej wybrać i czym się kierować?

Next post

Odszkodowanie powypadkowe dla pracownicy firmy sprzątającej

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki