Ciekawe

Jakie buty do tenisa najlepiej wybrać i czym się kierować?

Przede wszystkim, jeśli zdecydujesz się na trenowanie tenisa, to musisz wiedzieć, żeby dobrać dla siebie odpowiednie obuwie.
Na pewno zgodzisz się z nami, że co innego oglądać tennis live stream, a co innego samemu wyjść na kort. Człowiek ma wtedy zdecydowanie inne odczucia. Chcemy pomóc Ci w podjęciu tej decyzji, dlatego tez postanowiliśmy opisać czym należy kierować się przy wyborze tego typu obuwia i dlaczego jest to takie ważne.

Nawierzchnia, a buty?

Przy wyborze najlepszych butów kluczowe znaczenie będzie miała nawierzchnia, która została zastosowana na korcie. Podeszwa musi być do niej możliwie najlepiej dopasowana, aby tenisista mógł osiągać absolutnie najwyższą przyczepność i trakcję. Warto wiedzieć, że niektóre nawierzchnie mają z góry ustalone typy podeszw, w których należy na nich grać. I to nie jest tylko wymysł producentów, ale projekt powstały we współpracy z najlepszymi zawodnikami tenisa. Dzięki temu mogą oni osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe, bo buty w tym sporcie to nie mniej ważna rzecz od rakiety tenisowej.
Nasz kraj jest miejscem, gdzie królują przede wszystkim korty ziemne, więc wzorek na podeszwie to głównie jodła. Warto przy tym zaznaczyć, że inne wzory również będą nadawały się do tego typu nawierzchni, jednakże wiele będzie zależało od osobistych upodobań i preferencji danego zawodnika.

Typ stopy

To kolejna ważna sprawa, na którą nie zwraca uwagi wielu początkujących. Otóż obuwie do tenisa koniecznie powinno być dopasowane do stopy zawodnika. Producenci czasami podają informacje odnośnie tego, do jakiego typu stopy dane buty są dopasowane, ale nie zawsze jest to dokładnie podawane. Najlepiej jest po prostu przymierzyć but, ale nie zawsze jest taka możliwość, gdyż obecnie spora grupa osób kupuje przez internet.
Gdzie najlepiej kupować obuwie do tenisa? Przede wszystkim w zaufanych i dobrych sklepach, które sprzedają wyłącznie markowe i wysokiej jakości buty. Tylko wtedy masz gwarancję, że będzie Ci się w nich dobrze grało i chodziło po korcie. Na tego typu rzeczach w żadnym wypadku nie należy oszczędzać, ponieważ potem może się to kończyć gorszą przyczepnością, czy też kontuzjami, na których na pewno Ci nie zależy.

Previous post

Zespoły weselne - na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy zespół na wesele?

Next post

Współczesne łóżka – co oferują nam producenci?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki