Zdrowie i Uroda

Zabiegi na cellulit, gdy domowe sposoby zawodzą

Cellulit to problem występujący powszechnie, zwłaszcza wśród kobiet. Pomarańczowa skórka pojawia się nawet u szczupłych osób. Znanych jest wiele domowych sposobów na cellulit, które jednak nie zawsze są skuteczne. W ujędrnianiu i wygładzaniu skóry świetnie sprawdzają się profesjonalne zabiegi na cellulit. Przedstawiamy 4 procedury polecane przez ekspertów medycyny estetycznej.

Terapia „szokowa”, czyli zabieg falą akustyczną

Fala akustyczna ma działanie wyszczuplające i ujędrniające, dzięki czemu skutecznie redukuje tkankę tłuszczową. Procedura polega na stymulowaniu mikrokrążenia w obrębie tkanki łącznej i tłuszczowej. Ściany komórek stają się bardziej przepuszczalne, uwalniają kwasy tłuszczowe i glicerol, które gromadzą się w przestrzeni międzykomórkowej, a następnie usuwane są z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego i krwionośnego. Zabieg falą akustyczną jest skutecznym zabiegiem na cellulit, ale wymaga zaangażowania ze strony Pacjenta. Pożądane rezultaty można uzyskać, utrzymując zdrowy tryb życia. Zabieg wykonuje się z częstotliwością dwa razy w tygodniu. Dla uzyskania optymalnych efektów zalecana jest seria 4-8 zabiegów.

Endermomasaż – głęboka stymulacja tkanki

W walce z opornym cellulitem pomóc może również mało inwazyjna terapia oparta na masażu podciśnieniowym. Istnieje wiele odmian tego zabiegu. Procedura proponowana przez Klinikę La Perla Nowy Sącz w Galerii Trzy Korony polega na masowaniu całego ciała przy pomocy ergonomicznych głowic emitujących ciepło i zasysających skórę. Dodatkowo zastosowane światło LED ujędrnia skórę, przywracając jej właściwe napięcie i zdrową kondycję. Endomasaż wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, odżywienie skóry, detoksykację, poprawę metabolizmu. Dzięki temu umożliwia redukcję nawet najbardziej opornego cellulitu. Oczywiście, aby terapia była skuteczna, konieczne jest wykonanie kilku, a nawet kilkunastu zabiegów.

Kriolipoliza – sposób na wymrożenie cellulitu

Ponieważ cellulit wynika m.in. z nagromadzenia nadmiaru tkanki tłuszczowej pod skórą, można go zredukować przy pomocy kriolipolizy. Jest to zabieg, którego działanie polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Skóra chłodzona jest do bardzo niskiej, minusowej temperatury, która działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe. Uwolniony tłuszcz usuwany jest samodzielnie przez organizm na drodze naturalnych procesów fizjologicznych. Dla wzmocnienia efektów można połączyć kriolipolizę z zabiegami antycellulitowymi falą akustyczną. Optymalne rezultaty można osiągnąć, decydując się na wykonanie 4-6 zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu.

„Zastrzyk” na cellulit, czyli lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna polega na podskórnym wstrzyknięciu roztworu fosfatydylocholiny – substancji bezpiecznej, występującej naturalnie w ludzkim organizmie. Efektem działania tego preparatu jest kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej, który powoduje rozkład tłuszczów złożonych na prostsze, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu. Redukcja cellulitu następuje stopniowo. Zastrzyki z fosfatydylocholiny można zastosować na takie obszary, jak uda, brzuch, plecy czy kolana. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu zaleca się serię od 2 do 4 zabiegów.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się ze specjalistą medycyny estetycznej.

Previous post

Systemy telematyczne dla floty samochodów ciężarowych

Next post

Zabiegi iniekcyjne na ciało, czyli wyszczuplanie przez nakłuwanie

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki