Zdrowie i Uroda

Zabiegi iniekcyjne na ciało, czyli wyszczuplanie przez nakłuwanie

Sprawdź, jak działają zabiegi iniekcyjne na tkankę tłuszczową i cellulit. Wyszczuplij ciało dzięki lipolizie czy karboksyterapii.

Zabiegi iniekcyjne na ciało, czyli wyszczuplanie przez nakłuwanie

Zabiegi iniekcyjne kojarzą się przede wszystkim z odmładzaniem twarzy. Tymczasem wiele z nich można zastosować również na ciało – w celu wyszczuplenia sylwetki i redukcji cellulitu. Przedstawiamy trzy skuteczne zabiegi wyszczuplające, polegające na ostrzykiwaniu wybranymi substancjami.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to alternatywa dla inwazyjnych procedur chirurgicznych, takich jak liposukcja. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu na bazie fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu. Substancje te wywołują w tkance tłuszczowej kontrolowany stan zapalny, na skutek którego obumierają komórki tłuszczowe, a następnie są transportowane do wątroby, skąd usuwane są z organizmu. Proces redukcji tkanki tłuszczowej z organizmu odbywa się naturalnie i trwa przez kilka lub kilkanaście tygodni. W celu uzyskania optymalnych efektów wyszczuplania wykonuje się serię 2-3 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Lipoliza iniekcyjna to metoda redukcji tłuszczu dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Dedykowana jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z miejscową otyłością – nadmierną tkanką tłuszczową w miejscach opornych na dietę i ćwiczenia. Zabieg najczęściej wykonywany jest w obrębie brzucha. Powoduje widoczne wyszczuplenie talii – zmniejszenie obwodu brzucha nawet o 4-5 cm.

Zabieg Alidya

Alidya to preparat antycellulitowy, który wprowadzany jest podskórnie metodą mezoterapii igłowej. Neutralizuje jony żelaza, które działają na organizm toksycznie. Przywraca naturalne pH tkanek i zapewnia równowagę struktury tkanki tłuszczowej. Ten bogaty w aminokwasy i cukrowce preparat poprawia także krążenie tętnicze i drenaż osmotyczny istoty międzykomórkowej oraz korzystnie wpływa na odbudowę białek tworzących macierz i likwidację wolnych rodników.

Zabieg ten nie tylko redukuje pomarańczową skórkę, ale też zapobiega jej powstawaniu i modeluje ciało. Nawet u osób, u których nie ma jeszcze objawów cellulitu, wzmacnia system obronny tkanek przed szkodliwym działaniem jonów żelaza i zmniejsza skutki już powstałych uszkodzeń w materiale biologicznym na poziomie cząsteczkowym. Mezoterapia igłowa na ciało przywraca skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. Nie jest to typowa metoda wyszczuplania sylwetki. Powoduje zmniejszenie obrzęku i redukcję cellulitu, ale nie usuwa tkanki tłuszczowej. Zabieg Alidya wykonuje się w seriach – powtarza się go co 7 dni przez kolejne 7-12 tygodni.

Karboksyterapia, czyli mezoterapia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia również jest rodzajem mezoterapii igłowej. Polega na wstrzyknięciu do tkanki podskórnej czystego dwutlenku węgla, który usprawnia mikrokrążenie, poprawia elastyczności skóry i redukuje takie problemy, jak cellulit czy rozstępy. Można również spodziewać się efektu wyszczuplenia. Wstrzyknięty śródskórnie dwutlenek węgla stymuluje produkcję kolagenu i redukuje tkankę tłuszczową. Karboksyterapia pobudza czerwone krwinki i zwiększa mikrokrążenie w wybranym obszarze. Regularne zabiegi wpływają na wyraźne wzmocnienie kondycji skóry.

Skuteczność karboksyterapii w leczeniu rozstępów i cellulitu została potwierdzona badaniami. Dla uzyskania optymalnych rezultatów należy poddać się serii zabiegów mezoterapii dwutlenkiem węgla – najczęściej 10-12 sesji powtarzanych co 2-3 tygodnie. Po kilku miesiącach można wykonać zabiegi podtrzymujące, które pozwalają na przedłużenie efektów.

Dowiedz się więcej na temat metod wyszczuplania – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Previous post

Zabiegi na cellulit, gdy domowe sposoby zawodzą

Next post

10 miast polecanych na krótki wypad za granicę!

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki