Turystyka

10 miast polecanych na krótki wypad za granicę!

Jeśli pragniesz na chwilę zmienić otoczenie i poznać coś nowego, może okazać się to najlepszy czas na krótkie podróże. Nie jest to szczyt sezonu turystycznego, co oznacz, że można uniknąć długich kolejek, tłumów i wysokich cen! Do tego do wielu, atrakcyjnych, europejskich miast można szybko dotrzeć samolotem lub autem. Zatem mamy perspektywę dogodnego dojazdu i komfortu zwiedzania. Należy natomiast liczyć się często ze zmienną pogodą. Choć w wielu miejscach można się jeszcze natknąć na bardzo przyjemną pogodę i sporo słońca! Gdzie, zatem warto się wybrać i co zobaczyć? O to kilka kierunków na krótki, weekendowy wypad za granicę!

Atrakcyjny weekend za granicą!

  1. Praga – zwana złotym miastem Europy, stolica Czech, wspaniale prezentuje się o każdej porze roku. Jest bogata w zabytki i pełna klimatycznych uliczek. Ma dużą, zachwycającą Starówkę i słynny Most Karola. Położona jest stosunkowo niedaleko od granicy z Polską, zatem wielu turystów decyduje się na podróż do niej samochodem.
  2. Bratysława – stolica Słowacji, może zachwycić różnorodnością architektury! Uroczy rynek, piękne katedry i stare zamki, są tym co, zdecydowanie warto zobaczyć w Bratysławie. Choć nie ma do niej bezpośrednich lotów, można wygodnie dostać się samochodem, busem lub pociągiem.
  3. Berlin – stolica i największe miasto Niemiec, przez wielu turystów uznawane jest za jedno z najbardziej tolerancyjnych i atrakcyjnych miast Europy, gdzie można poczuć się swobodnie. Jego najsławniejszym zabytkiem jest Brama Brandenburska, ale do zaoferowania ma znacznie więcej!
  4. Wiedeń – jego bogata historia i kunsztowna architektura sprawiają, że jest wyjątkowo atrakcyjnym miastem. Stolica Austrii jest miastem sztuki i muzyki, zatem warto odwiedzić tu słynną Operę wiedeńską, Belweder, Pałac Hofburg oraz liczne muzea.
  5. Budapeszt – węgierska stolica przedstawia mieszankę kultur, sztuki i architektury. Monumentalny Parlament, choć jest zdecydowanie wizytówką miasta, nie jest jedynym punktem, który zachwyca turystów. Warto tu dotrzeć do Mostu Łańcuchowego, czy też Placu Bohaterów.
  6. Wenecja – włoskie miasto na wodzie, jest uznane za jedno z najromantyczniejszych miejsc. Kryje w sobie liczne  architektoniczne arcydzieła. Jego największą atrakcją są rejsy gondolami po miejskich kanałach. Obowiązkowo należy odwiedzić Plac św. Marka!
  7. Wilno – miasto z intrygującą historią i wieloma zabytkami. Stanowi stolicę i największe miasto Litwy. Ma urokliwą starówkę, na której wzniesiono wiele świątyń. Poza tym ważny punktem miasta jest miedzy innymi Katedra Wileńska.
  8. Kopenhaga – przedstawia kwintesencje skandynawskiego stylu! Pełna barw stolica Danii, może zaskoczyć niejednego turystę. Okazuje się niezwykle otwartym, przyjaznym i ciekawym miastem Europy. Ma urokliwe Stare Miasto, wspaniałą dzielnice portową i liczne parki. Poza tym warto zobaczyć Zamek Rosenborg!
  9. Sztokholm – stolica Szwecji wspaniale łączy historię z nowoczesnością. Sztokholmskie Stare Miasto z Zamkiem Królewskim na czele to obowiązkowy punkt dla każdego turysty. Do tego można trafić tu na ciekawe muzea i wybrać się w rejs po Archipelagu Sztokholmskim.
  10. Paryż – słynne miasto zakochanych i światowa stolica mody! Właśnie tak mówi się o Paryżu. Jego wizytówką jest Wieża Eiffla, ale wspaniałych zabytków i ciekawych miejsc ma naprawdę sporo. Warto dotrzeć do Katedry Notre Dame, czy też Łuku Triumfalnego.
Previous post

Zabiegi iniekcyjne na ciało, czyli wyszczuplanie przez nakłuwanie

Next post

Naczepy poleasingowe

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki