Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o depilacji laserowej
Masz już dość golenia i intensywnie rozważasz zabieg depilacji laserowej? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz ostateczną decyzję!
Jaka jest skuteczność depilacji laserowej?
W zależności od kilku czynników (o których za chwilę), skuteczność depilacji laserowej zazwyczaj oscyluje w granicach od 80 do 90 procent. Ostateczny wynik zależy nie tylko od wykorzystanego sprzętu i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg, ale także od naszych cech osobniczych: chociażby od tego, jak grube są nasze włosy i jaki mają kolor. Nie bez znaczenia jest także to, w jaki sposób i jak skutecznie wykonywane były wcześniejsze zabiegi depilacyjne.
Kto nie skorzysta z depilacji laserowej, czyli kilka słów o przeciwskazaniach
Jak czytamy na stronie medyczne-fbi.pl, depilacji laserowej nie powinno się wykonać u kobiet w ciąży i tych, które karmią piersią. Z zabiegu wykluczają nas także problemy ze skórą: stany zapalne, zmiany alergiczne, łuszczyca czy skłonność do bliznowacenia. Z depilacji laserem nie skorzystają także osoby, których włosy są rude, siwe lub blond. Warto także pamiętać, by przed zabiegiem zgłosić wszystkie leki, które się aktualnie przyjmuje.
Jak działa depilacja laserowa?
Depilacja laserowa polega na emitowaniu wiązki promieni, której zadaniem jest pochłonięcie barwnika włosa, czyli melaniny. W efekcie zniszczeniu ulega cebulka włosa – ale tylko takiego, który znajduje się w fazie wzrostu. Co to oznacza w praktyce? Że zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać co 4-12 tygodni, bo w jednym czasie w fazie wzrostu znajduje się około 30 procent włosów.