Dom i Wnętrze

Pytania, które musisz sobie zadać, zanim wybierzesz gotowy projekt domu drewnianego

Zastanawiasz się, który z gotowych projektów domów z drewna będzie dla ciebie idealny? Masz wrażenie, że już się pogubiłeś we wszystkich kategoriach i ogromie oferowanych rozwiązań projektowych? Nie martw się, przeczytaj nasz krótki poradnik, a gwarantujemy – wybór nagle stanie się łatwiejszy!
Warto sobie uświadomić, że niezależnie od tego czy szukasz pięknych, małych domów parterowych czy marzy ci się coś zdecydowanie większego, pewne rzeczy pozostają niezmienne, a gotowe projekty domów mają swoje ograniczenia. Na co więc koniecznie musisz zwrócić szczególną uwagę?

Jaką masz działkę?

Jasne, gotowe projekty domów można poddawać zmianom i dopasowywać (a w wielu przypadkach nawet trzeba!), nie zmienia to faktu, że pewnych problemów nie da się przeskoczyć. Im szybciej uświadomisz sobie, że to dom dobiera się do działki, a nie działkę do domu, tym lepiej dla ciebie. Prawda jest bowiem taka, że nie każdy projekt architektoniczny da się dopasować do każdych warunków – a już na pewno nie w taki sposób, żeby budynek miał ręce i nogi.

Co jest w MPZP?

MPZP, czyli Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego potrafi spędzać inwestorom sen z powiek i skutecznie pokrzyżować najlepsze nawet pomysły. Niestety, zanim zaczniesz szukać projektu, musisz sprawdzić, jakie zasady i reguły urzędnicy uznali za obowiązujące na danym terenie. Co bywa najczęstszym problemem? Zdecydowanie spad dachu. Niestety sporo projektów z płaskim dachem nigdy nie powstało, bo w MPZP znajdował się zapis uniemożliwiający taką zabudowę.

Co możesz zmienić w projekcie?

Każda pracownia podchodzi trochę inaczej do wprowadzania zmian w projektach domów. Warto więc przyjrzeć się zasadom i możliwości adaptacji projektu, zanim zdecydujemy się na zakup. A przede wszystkim – w razie jakichkolwiek wątpliwości dopytać. Więcej informacji, dzięki którym realizacja marzeń o własnym miejscu na ziemi będzie znacznie prostsza, znajdziesz na stronie mawit.com.pl.

Previous post

Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o depilacji laserowej

Next post

Jak działają przemysłowe oczyszczalnie ścieków?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki