Dom i Wnętrze

Jak sprawić, by taras przydomowy zachęcał do odpoczynku?

Pobyt na świeżym powietrzu, blisko zieleni sprawia, że znacznie szybciej się regenerujemy, czujemy się odprężeni. Nie ma lepszego miejsca na taki relaks niż taras przydomowy. Nawet niewielka przestrzeń blisko domu zaaranżowana w odpowiedni sposób sprawi, że nabierzemy sił i będziemy mogli jeszcze lepiej wykorzystać okres wiosny i lata. Jakie rozwiązania zastosować w naszym domu?

Taras przydomowy i meble technorattanowe

Meblami najczęściej widocznymi w naszych ogrodach i na tarasach są kolekcje technorattanowe. Nowoczesne meble z technorattanu to ciekawa propozycja: łączą one cechy klasycznego rotangu oraz tworzywo o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Wierzch takich mebli pokrywa technorattanowa plecionka, która nie chłonie wilgoci, brudu, jest zabezpieczona przed działaniem promieni UV. Nawet po wielu latach użytkowania mebel taki nie traci swojego żywego koloru! Stelaż mebli technorattanowych wykonany jest z lekkiego i zabezpieczonego aluminium. Tworzywo to nie jest podatne na działanie wilgoci, nie poddaje się rdzy.

Zaprojektuj taras przydomowy swoich marzeń!

Jakie meble na taras przydomowy wybrać? Z pewnością warto rozważyć konkretne opcje dopasowując je do wielkości samego tarasu. Na małych tarasach sprawdzą się komplety złożone z kilku foteli i stolika kawowego. Na dużych tarasach możemy wykorzystać sofy narożne, które pozwolą na wygodny odpoczynek kilkorga gości. Nad naszymi głowami warto zainstalować pergolę ogrodową lub też innowacyjny parasol, którego czasza może być regulowana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Parasole ogrodowe mogą być osadzane na podstawach w których niewielkie kółeczka pozwolą na wygodne przesuwanie konstrukcji po gładkich kaflach. Parasole pozwolą nam na zacienienia miejsca wypoczynkowego oraz na ochronę przed promieniowaniem UV.

Previous post

Narty Rossignol w outlecie - czas na wyprzedaż końcówek serii!

Next post

Czym jest Kindergeld?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki