Turystyka

Jak sprawić sobie przyjemność?

My kobiety często stawiamy siebie na ostatnim miejscu. Pamiętamy o najbliższych, ale o sobie nieszczególnie. Dopiero przypominamy sobie o własnych emocjach, gdy jesteśmy przemęczone i sfrustrowane. Podpowiadamy jak zadbać o siebie, by czuć się szczęśliwymi, nawet gdy tempo życia nas przerasta.

Pół godziny dla siebie

I to nie co jakiś czas, ale każdego dnia. Nie ważne, że mamy zrobić obiad, opiekować się nad dziećmi, a podłoga wymagała by umycia. To wszystko może poczekać. Zaplanuj każdego dnia chwilę dla siebie. Niech ktoś inny umyje podłogę, bądź zaopiekuje się dzieckiem. Dla własnego zdrowia psychicznego należy zadbać o chwile spokoju i wytchnienia. Niech to pół godziny będzie dla ciebie czasem, gdy spokojnie możesz poczytać książki, posłuchać muzyki, zrobić paznokcie, wyjść na spacer, a nawet poleżeć i popatrzeć w sufit. Wszystko, na co masz ochotę. Gwarantujemy, że po takim resecie będziesz czuła się spokojniejsza i bardziej zrelaksowana.

Samotny wyjazd bądź babski wypad

A teraz podchwytliwe pytanie- kiedy ostatnio miałaś czas na wypad z przyjaciółkami? Nie tylko dom i rodzina powinna tkwić w twojej głowie. Dbałość o przyjaźnie jest elementarnym zadaniem dla każdego człowieka. W końcu masz prawo spędzać czas ze swoimi przyjaciółkami i pielęgnować te kontakty. Nie ma nic gorszego niż ich zerwanie dla jakiegoś wyższego dobra. Zaplanuj drinka z przyjaciółką, wycieczkę, albo cokolwiek chcesz. Możecie także zaszaleć i wybrać weekend spa nad morzem. W końcu taki wyjazd łączyłby wiele elementów, o jakich z pewnością od dawna marzyłaś. Po pierwsze: czas spędzony na rozmowach z bliską osobą, po drugie relaks, po trzecie: gruntowne zadbanie o swoją urodę. Czego chcieć więcej? Wypad do spa nad morzem można dużo wcześniej zaplanować, tak by data wyjazdu pasowała ci, jak i twojej przyjaciółce. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś pojechała także sama. Chociaż może ci się wydawać to nieco dziwne, to samotne wyjazdy są bardzo kształcące i relaksujące. Będziesz miała okazje zadbać o siebie, cieszyć się z uroków nic nie robienia, odizolować się od nowoczesnych technologii i nadrobić zaległości książkowe, czy filmowe. Czy to nie brzmi cudownie? Kiedy ostatnio miałaś czas na zrobienie sobie maratonu filmowego? hotele spa nad morzem to także dobry wybór na wakacje we dwójkę, nawet na weekend. Spędzicie wspólnie czas, będziecie mieli okazję spokojnie porozmawiać i nacieszyć się sobą. Dobrze jest co jakiś czas w taki sposób spędzić ze sobą czas.

Rozwijanie pasji

Nie tylko praca, dom i rodzina jest ważna. Istotną kwestią jest także to jakim jesteś człowiekiem i jak dbasz o siebie. Czy się rozwijasz? Czy czymś się interesujesz? Czy robisz coś tylko dla siebie, bo to jest twoja pasja? Nie da się ukryć- osoby, które posiadają pasje, są szczęśliwsze i lepiej odbierane w towarzystwie. W końcu wolimy rozmawiać z osobami nas fascynującymi, interesującymi, a nie tymi, którzy nie mają nic do powiedzenia na konkretne tematy. Znajdź swoją pasję i w wolnych chwilach jej się oddawaj. Może to być aktywność fizyczna, szwedzkie kryminały, a także gotowanie- podsumowując- wszystko, co sprawia ci przyjemność.
To ze sobą jesteśmy całe życie. Nie zapominajmy o tym! By być szczęśliwymi, należy znaleźć równowagę między pracą, życiem prywatnym, a rozwojem osobistym. Tylko to pozwoli nam być zrelaksowanymi i szczęśliwymi kobietami. Warto planować sobie przyjemności dla siebie, począwszy od chwili każdego dnia, po weekendowe wyjazdy co pewien czas. Skorzystają na tym wszyscy nie tylko my!

Previous post

Studenckie oszczędzanie

Next post

Pasja w pracy

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki