Turystyka

Krajobrazy w Świnoujściu

Polacy wybierający się na swoje wakacje nad Bałtyk, bardzo często stawiają na Świnoujście, gdyż jest to popularna miejscowość turystyczna. Rezerwują więc dla siebie kwatery w Świnoujściu, biorą urlop, a później mogą do woli wylegiwać się na plaży. Powinni jednak zwrócić uwagę na wspaniały krajobraz, jakim może pochwalić się właśnie Świnoujście. Jest on przepełniony roślinnością i nietypowymi wytworami natury.

Nietypowa lokalizacja Świnoujścia

Świnoujście leży aż na 44 wyspach, a to prawdziwy fenomen, biorąc pod uwagę lokalizację polskich miast. Trzy z nich są zamieszkane, a chodzi o Uznam, Wolin i Karsibór. Odwiedzając więc kwatery w Świnoujściu, można spędzić wakacje na jednocześnie kilkudziesięciu wyspach. Można się między nimi dowolnie przemieszczać, bo wystarczy przepłynąć promem lub skorzystać z Mostu Piastowskiego (łączy on wyspę Wolin i Karsibór).

Przyroda w Świnoujściu

Na szczególną uwagę zasługuje Świdny Las, który porasta sporą część wyspy Uznam. Można w nim znaleźć przede wszystkim sosny, ale także i inne gatunki drzew. Nietypowa lokalizacja Świnoujścia sprawia, że wokół tych terenów można napotkać się na najróżniejszą roślinność. Jej rodzaj zależy tutaj od ukształtowania danej powierzchni. Świnoujście słynie jednak przede wszystkim z rezerwatu ptaków, który występuje na rzece Świnie. Dzięki niemu turyści mogą podziwiać przepiękny kormorany i obserwować ich naturalny tryb życia. Oprócz tego, wychodząc ze swojej kwatery w świnoujściu, warto zajść na specjalną ścieżkę rowerową, która ciągnie się brzegiem lasu od centrum miasta, aż do samej granicy. Pozwala ona na aktywne spędzenie wolnego czasu w towarzystwie piękna natury.

Występowanie roślinności

Obchodząc całe Świnoujście, można natrafić na najróżniejsze gatunki roślinne. Na terenach zdecydowanie przeważają jednak lasy bukowe zawierające buki oraz sosny. Czasem można w nich natrafić na dęby i brzozy, bądź inne drzewa. W podszycie pojawiają się za to mszaki oraz porosty, a także inne rośliny zielne, których występowanie zależy od wilgotności terenu. Turyści na pewno chętnie przespacerują się także po wydmach, na których zaobserwują dość ciekawe gatunki roślin. Będą to mikołajki nadmorskie rokitniki, a nawet rukwiel nadmorska. Wyspy dodatkowo pokryte są obszernymi łąkami, torfowiskami, także każdy miłośnik przyrody znajdzie na nich coś dla siebie.

Świnoujskie zwierzęta

Kwatery w Świnoujściu bardzo często wynajmowane są przez zapalonych wędkarzy, gdyż w tych okolicach można natrafić na mnóstwo, interesujących ryb. Do najpopularniejszych należą śledzie, dorszy, szproty, a także makrele, a także morskie skorupiaki. Turyście nie przepadający za łowami, mogą skosztować morskich przysmaków w lokalnych punktach gastronomicznych.
Zdecydowanie warto przynajmniej raz w życiu wybrać się do Świnoujścia i zapoznać się ze wspaniałym krajobrazem miasta. Jest to bowiem często niedoceniana miejscowość turystyczna, która przecież oferuje turystom możliwość spędzenia wakacji w cudownym otoczeniu i klimacie.

Previous post

Pożyczka na umowę zlecenie - kto nam da?

Next post

Skuteczne wsparcie w prowadzeniu księgowości

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki