Ciekawe

Zespoły weselne – na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy zespół na wesele?

Muzyka jest bardzo ważnym elementem każdego przyjęcia weselnego. Nie tylko tworzy odpowiednią atmosferę, ale też pomaga zabawiać gości i zachęcić ich do udziału w weselnej zabawie. Liczne zespoły weselne są do dyspozycji Młodej Pary, ale jak wybrać ten prawidłowy? Należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Doświadczenie zespołu

Wybierając zespół, który zagra w tym specjalnym dniu, warto postawić na grupy z pewnym doświadczeniem. Chodzi nie tylko o sam śpiew i grę na instrumentach, ale także o umiejętność zabawiania gości. W końcu to zazwyczaj zespół weselny prowadzi oczepiny, zachęca do toastów i nakłania gości do pojawienia się na parkiecie.
Dobry i doświadczony zespół może też podpowiedzieć Młodej Parze piosenkę na pierwszy taniec i zaproponować ciekawe zabawy dla gości, jeśli przyszli małżonkowie nie mają na nie pomysłów.

Szeroki repertuar

Zespoły weselne, które mają niezbyt pokaźny repertuar, nie sprawdzą się dobrze podczas wielogodzinnej zabawy. Trzydzieści piosenek na pewno nie wystarczy na zapewnienie odpowiedniej oprawy muzycznej przez całe wesele. Średnio jedna piosenka trwa pięć minut, więc taki repertuar daje 150 minut muzyki granej na żywo. Zespół weselny zazwyczaj gra przez 40 minut, a potem robi sobie krótką przerwę. Łatwo więc policzyć, że repertuar składający się z trzydziestu piosenek pokryje trochę ponad 3,5 godziny wesela. To zdecydowanie za mało.
Wybierając zespół, warto też zwrócić uwagę na to, jaki styl muzyczny preferują. Chociaż na weselach nadal króluje disco polo i sprawdzone, weselne szlagiery, to nie każdemu taka muzyka się podoba. Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu zespołu musicie się upewnić, że chcecie bawić się przy takim rodzaju muzyki, jaki grają.

Opinie na temat zespołu

Szukanie odpowiedniego zespołu na wesele warto zacząć od pytania znajomych, który ślub mają już za sobą. Nie ma bowiem lepszej reklamy dla zespołu niż rekomendacja zadowolonych z ich usług osób. Dzięki relacjom z pierwszej ręki można przekonać się, czy zespół naprawdę się sprawdza podczas wielogodzinnej zabawy.

Previous post

Zalety odzieży po liposukcji

Next post

Jakie buty do tenisa najlepiej wybrać i czym się kierować?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki