Ciekawe

Jak jeść więcej owoców i warzyw?

Jedzenie dużej ilości owoców i warzyw to podstawa zdrowej diety. Jednakże, jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do ich smaku, być może trudno jest nam zmusić się do codziennego spożywania tych produktów. Jak wprowadzać w swoją dietę owoce i warzywa?

Wyciskarka do soków

Spróbujmy zacząć jeść te produkty w formie płynnej. Potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt – na przykład domowa wyciskarka do soków. W kilka minut zamieni ona soczyste owoce i warzywa w sok, którym możemy ugasić pragnienie, a także w bezbolesny sposób spożyć owoce i warzywa.
W książkach kucharskich i na blogach można znaleźć wiele przepisów na zdrowe i smaczne koktajle. Czasem do wyciśniętych owoców wystarczy dodać odrobinę wody i mięty. Można też wykonać pyszny koktajl na bazie mleka.

Jabłko do torby

Jeśli wychodzimy gdzieś, na przykład do pracy czy na długie zakupy i chcemy mieć przy sobie przekąskę lub drugie śniadanie, weźmy warzywo lub owoc.
Zwłaszcza dotyczy to miejsc, w których wiemy, że nie mamy możliwości kupić czegoś na miejscu. Nawet jeśli nie przepadamy za jabłkiem czy marchewką, będzie to jedyna rzecz, jaką będziemy mieć pod ręką, kiedy dopadnie nas głód. Wówczas zjemy owoc lub warzywo z apetytem, a może wkrótce przekonamy się do ich smaku?

Na różne sposoby

Być może nie przepadasz za surowymi warzywami. Większość z nich można jednak poddać obróbce termicznej i przygotować na wiele sposobów.
Spróbuj na przykład cukinii lub papryk zapiekanych z pieczarkami i serem. Albo ugotuj na parze buraki, brokuły i marchew, wcześniej je przyprawiając.
Warzywa na ciepło często są smaczniejsze i mają ciekawsze smaki, być może polubisz któryś z nich.

Sałatki i surówki

Być może warzywa i owoce jedzone solo Ci nie smakują, ale w ciekawym połączeniu w postaci sałatki lub surówki, przypadną Ci do gustu?
Wypróbuj kilka przepisów – połącz warzywa z ryżem, kurczakiem, jajkiem, smacznym sosem. Szukaj swoich ulubionych smaków, które będą dobrze komponowały się z owocami i warzywami.

Wiedza

Jeśli warzywa i owoce źle Ci się kojarzą, nie lubisz ich smaku i najchętniej byś ich nie jadł, spróbuj zachęcić się do ich spożywania przy pomocy racjonalnych argumentów.
Poszerz swoją wiedzę. Poczytaj o tym, jak pozytywnie na zdrowie wpływa zdrowa dieta. Znajdź listę mikroelementów i witamin, które są zawarte w owocach i warzywach. Zrozum, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu i długiego, zdrowego życia.
Wyciskarka do soków, wyrobienie nawyku i komponowanie sałatek to niektóre metody na wprowadzenie owoców i warzyw do codziennej diety.
Artykuł powstał we współpracy z Cook Store

Previous post

Pasja w pracy

Next post

Aranżacja zakładu fryzjerskiego

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki