Zdrowie i Uroda

Aranżacja zakładu fryzjerskiego

Planujesz otworzyć własny salon fryzjerski? Szukasz inspiracji na urządzenie zakładu, który będzie funkcjonalny i zapewni komfort pracy? Jednocześnie marzysz aby Twój zakład sprzyjał dobremu samopoczuciu klientów? Czytaj dalej!

Dowiedz się więcej!

Sprawdź jakie jest niezbędne wyposażenie salonów fryzjerskich oraz na co zwrócić szczególna uwagę podczas jego projektowania.

Pamiętaj…, zwróć uwagę na…, zastosuj…

Każdy profesjonalny salon fryzjerski powinien posiadać wydzielone strefy, w których wykonywane będą określone czynności. Najczęściej jest to:

  • poczekalnia;
  • strefa przygotowania;
  • strefa fryzjerska;
  • strefa płatnicza.

Praktyczny i dobrze urządzony!

Każda z powyższych stref powinna zawierać odpowiednie wyposażenie oraz akcesoria ułatwiające pracę. Oczywiście jeśli powierzchnia użytkowa, która mamy do dyspozycji nie pozwala na wydzielenie wszystkich stref można niektóre z nich umiejętnie połączyć. Zacznijmy jednak od początku. W momencie kiedy klient wchodzi do zakładu często korzysta z poczekalni, która powinna zawierać stolik oraz kanapę. Mile widziane są także gazety, która umożliwiają miłe spędzenia czasu podczas czekania na usługę. Strefa przygotowania to miejsce gdzie fryzjer myje włosy oraz przygotowuje je do obcięcia. Głównym elementem jej wyposażenia jest umywalka. Strefa fryzjerska jest najważniejsza ze wszystkich, ponieważ w tym miejscu fryzjer dokonuje strzyżenia, farbowania oraz innych zabiegów fryzjerskich. Ostatnia strefa przeznaczona jest do zapłaty za usługę.

Previous post

Jak jeść więcej owoców i warzyw?

Next post

Jak poprawić wygląd naszych zębów?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki