Ciekawe

Kawa ziarnista – moda na nią nigdy nie przemija

Obok rozpuszczalnej i naturalnej kawy mielonej, dobry sklep z kawą oferuje również kawę ziarnistą. Doceniana przez największych smakoszy, równie często wykorzystywana jest w różnego rodzaju punktach gastronomicznych, jak i naszych domach.

Nieskażony smak kawy

Kupując kawę ziarnistą niemieloną mamy pewność, że otrzymujemy produkt pełnowartościowy. W odróżnieniu od kawy rozpuszczalnej, jest ona wolna od sztucznych aromatów czy barwników. Zawiera tylko to, co dała jej natura. I, co więcej, dopiero w momencie mielenia uwalnia całe bogactwo smaku i aromatu. Dlatego też taka kawa jest najbardziej aromatyczna.

Młynek, ekspres

Kawa kupiona w ziarnach nie stanowi właściwie żadnego problemu. Jeśli tylko mamy ochotę cieszyć się jej smakiem, możemy zaopatrzyć się w młynek, czy to ręczny, czy elektryczny. Droższą, ale bardzo przyjemną alternatywą jest ekspres z funkcją mielenia. Nie tylko przygotuje on ziarno, ale też natychmiast po jego rozdrobnieniu podda procesowi zaparzenia. Jeszcze inną, równie ciekawą opcją jest usługa mielenia oferowana przez sklepy. Zmielone ziarna natychmiast pakowane są próżniowo i wysyłane.

Szeroki wybór

Kupując kawę ziarnistą, mamy naprawdę szeroki jej wybór. W zależności od regionu, w jakim została zebrana, zachwyca ona nutami smakowymi. Ich odkrywanie to czysta przyjemność, która sprawia, że taka kawa nigdy się nie nudzi.
Ze względu na walory smakowe kawa ziarnista znów powraca do łask. Jeśli jeszcze jej nie spróbowałeś, zrób to. Jej smak pozytywnie Cię zaskoczy i pomoże odkryć piękno kawy na nowo.

Previous post

Eventy dla firm z Ferrari w tle

Next post

Egzotyczne wakacje – jaki kierunek wybrać?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki