Zdrowie i Uroda

Kto może korzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest prawdziwych błogosławieństwem dla kobiet, które dotychczas borykały się ze zbędnym owłosieniem. To właśnie od nich wymaga się zawsze idealnie gładkiego, pozbawionego włosków ciała. Do klinik medycyny estetycznej i gabinetów dermatologicznych ustawiają się dzisiaj w długich kolejkach również mężczyźni bowiem okazuje się, że i oni (nie tylko sportowcy) chcą zadbać o higienę w tej kwestii.

Czym jest depilacja laserowa?

To obecnie jedyna tak skuteczna metoda, dzięki której raz usunięte włosy nie odrastają już nigdy więcej. Wiązki laserowego światła, jakie wydzielane są ze specjalnej głowicy, trafiają prosto do cebulek włosa niszcząc melaninę, czyli główny składnik pigmentu włosa. Wraz z kolejnymi zabiegami, włoski stają się coraz słabsze aż wreszcie zanikają całkowicie. Aby pozbyć się nadmiernego owłosienia należy wykonać całą serię zabiegów, najczęściej wiąże się to z wizytą w gabinecie od 3 do 6 razy. Wiele zależy od partii ciała, z jakiej chce się usunąć włosy oraz od rodzaju włosów.

Jakie owłosienie można depilować?

Urządzenia laserowe starszej generacji radziły sobie jedynie z owłosieniem gęstym i ciemnym natomiast lasery produkowane dzisiaj są skuteczne bez względu na rodzaj i strukturę owłosienia. Na zabiegi depilacji laserowej mogą więc umawiać się osoby, których włosy są ciemne i grube jak i te o włosach jasnych i cienkich. Z depilacji laserowej można korzystać niemalże na każdej partii ciała. Najczęściej usuwa się owłosienie z kończyn dolnych, brzucha, pach, okolic bikini czy twarzy.

Przygotowanie do zabiegu

Aby depilacja laserowa mogła być przeprowadzona, włoski nie mogą być dłuższe aniżeli 1 centymetr. Przed zabiegiem należy je ogolić jednak nie można w tym celu stosować wosku ani depilatora. Skóra nie może być również opalona ani poddawana działaniu promieni słonecznych jeszcze miesiąc po ostatnim zabiegu – istnieje wtedy ryzyko wystąpienia przebarwień. Właśnie dlatego zaleca się, by depilację laserową przeprowadzać w okresie jesienno zimowym.

Przeciwwskazania

Chociaż depilowanie owłosienia przy użyciu lasera jest metodą w pełni bezpieczną i nieinwazyjną to nie może z niej korzystać każdy. Przeciwwskazaniem jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Wykluczyć należy również choroby, takie jak nowotwory, cukrzyca czy schorzenia żył. Lekarz dermatolog nie podejmie się usuwania włosów przy wykorzystaniu laseroterapii także w przypadku chorób skóry – łuszczycy bądź świerzbu. Zabiegi nie zostaną też przeprowadzone na skórze podrażnionej ani poranionej.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Previous post

Lakier kameleon - co to jest?

Next post

Zorganizuj garden party w swoim ogrodzie!

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki