Dom i Wnętrze

Kupno mebli ogrodowych: u producenta czy w sklepie budowlanym?

Coraz więcej osób pragnie stworzyć w swoim ogrodzie miejsce idealne do odpoczynku i relaksu. W tym celu nie tylko sadzą ciekawe gatunki roślin, ale i poszukują interesujących i wygodnych mebli ogrodowych. W Polsce znajdziemy je przede wszystkim w sklepach producentów, ale również w sklepach budowlanych jak i ogrodniczych. Ze względu na niższe ceny wiele osób uważa, ze kupno w sklepach budowlanych bardziej się opłaca. Czy aby na pewno?

Meble ogrodowe ze sklepów budowlanych

Problemem mebli pochodzących ze sklepów budowlanych i ogrodniczych jest ich jakość. Zazwyczaj niska cena wynika z wykorzystania niskiej jakości tworzyw sztucznych. Takie meble mogą bardzo szybko pękać, np. pod wpływem niskich temperatur. Drugim problemem są chętnie kupowane meble powystawowe. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że takie meble były wielokrotnie wypróbowywane przez klientów sklepu. Oznacza to, że każdego dnia siadało na nich dziesiątki osób, aby przekonać się, czy są wygodne. Takie meble mogą posiadać wiele wad ukrytych i najczęściej posiadają również skróconą gwarancję.
W przypadku ekskluzywnych mebli ogrodowych nie musimy martwić się jakością wykorzystywanych materiałów. Producenci chętnie korzystają z technologicznych nowinek, zapewniając swoim klientom wysokiej jakości produkty. Najczęściej stosowane przez nich tworzywa to bez wątpienia technorattan oraz aluminium. Co warto wiedzieć o tych tworzywach?

Czym odznacza się technorattan?

Technorattan jest odpowiedzią na potrzebę znalezienie zamiennika naturalnych pnączy rattanowych. Ich nadmierna eksploatacja mogła doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Na szczęście szybko znaleziono syntetyczny odpowiednik, doskonale imitujący egzotyczne pnącza. Technorattan posiada spójną strukturę, przez co brud i wilgoć nie wnikają do wewnątrz. Dodatkowo jest on bardzo odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz duże amplitudy temperatur.

Previous post

Dodatkowe miejsce w mieszkaniu

Next post

Detektyw – jakich zadań podejmuje się najczęściej?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki