Zdrowie i Uroda

Laser frakcyjny CO2  – jedno urządzenie, wiele zastosowań

Skóra jest pewnego rodzaju barierą chroniącą nas przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety, nierzadko zdarza się, że nasze przeżycia, choroby i zaburzenia odbijają się właśnie na jej kondycji. Ponadto, pięknej, napiętej i gładkiej skórze nie sprzyja również upływający czas. Sposobem na przywrócenie swoje skórze pięknego wyglądu i pozbycie się nieestetycznych zmian jest skorzystanie z nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej.

Kiedy zaleca się kurację laserem frakcyjnym?

Nowoczesna medycyna estetyczna ma nam wiele do zaoferowania. Wśród ogromu kuracji mających przywrócić świetność skórze szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2. Laser emitujący wiązkę laserową działa na skórę naprawczo (usuwa wszelkie defekty) oraz rewitalizująco. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są blizny, brak jędrności skóry, zmarszczki, blizny (w tym również potrądzikowe, przerostowe czy powstałe w wyniku oparzeń), widoczne pory, przebarwienia i rozstępy.

Na czym polegają zabiegi frakcyjne? W uproszczeniu kurację można opisać jako tworzenie wokół uszkodzonej tkanki mikrouszkodzeń.  Pod wpływem stymulacji laserem skóra zaczyna się regenerować, w efekcie czego wymagające naprawy tkanki odzyskują zdrowy wygląd. Proces regeneracji komórek jest złożony, dlatego na pełne efekty trzeba poczekać kilka miesięcy.

Innowacyjny laser CO2 Smaxel – sprzęt do zadań specjalnych

Efektywność zabiegu zależy od wielu czynników, na przykład głębokości zmian i użytego przez specjalistę sprzętu. Lekarzom prowadzącym swoje gabinety medycyny estetycznej szczególnie polecany jest laser CO2 Smaxel – nowoczesne urządzenie o wysokiej skuteczności. Innowacyjny sprzęty znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Używany jest nie tylko do przeprowadzania zabiegów frakcyjnych, ale również w dermatochirurgii oraz ginekologii estetycznej.

Previous post

Jak osiągnąć maksymalną radość przy urządzaniu mieszkania?

Next post

Czy pergole metalowe sprawdzą się w naszych ogrodach?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki