Dom i Wnętrze

Czy pergole metalowe sprawdzą się w naszych ogrodach?

Czy pergole metalowe zmienią nasze podejście do odpoczynku na świeżym powietrzu? Faktem jest, że konstrukcji takich widać coraz więcej w polskiej przestrzeni przydomowej. Nowoczesne pergole metalowe doskonale sprawdzają się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. Ich wysoka funkcjonalność pozwoli nam jeszcze lepiej korzystać z uroków natury blisko domu!

Czy pergole metalowe sprawdzą się w naszych ogrodach i na tarasach?

Zdecydowanie tak – konstrukcje pergoli są wykonane z trwałych materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne. Pergole metalowe rekomendowane są w przestrzeniach, które chcą być jak najlepiej wykorzystane w okresie wiosny i lata. Pergola pozwoli nam skryć się przed silnym promieniowaniem słońca, jak również przed niespodziewanym deszczem.

Jak skonstruowane są pergole metalowe? Konstrukcja pergoli opiera się na aluminiowych elementach malowanych proszkowo. Takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci i rdzą. Konstrukcja opiera się silniejszym podmuchom wiatru, nie traci swojego koloru nawet po wielu latach użytkowania. Dachy pergoli mogą być wykonane z materiałów technicznych, jak również z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi. O ich pozycji decyduje sam użytkownik. Dach pergoli w pozycji zamkniętej ochroni nas nie tylko przed palącym słońcem, ale również przed deszczem.

Jak zaaranżować przestrzeń pod pergolą?

Pergole metalowe to dopiero pierwszy element aranżacji naszego tarasu. Kolejnym krokiem powinno być kupno dopasowanych do naszych potrzeb mebli ogrodowych. Komplet może składać się z sofy narożnej lub też wygodnych foteli czy krzeseł. Chcąc biesiadować na świeżym powietrzu wybierzmy klasyczny stół i odpowiednio profilowane fotele i krzesła.

Previous post

Laser frakcyjny CO2  - jedno urządzenie, wiele zastosowań

Next post

Narty Rossignol w outlecie - czas na wyprzedaż końcówek serii!

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki