Dom i Wnętrze

Nowoczesne metody budowy domów

Współcześnie metody budowania domów są zupełnie inne niż jeszcze 20-30 lat temu. Postęp technologii, jak również dostęp do najlepszych materiałów budowlanych sprawił, że możemy budować znacznie szybciej. Jeszcze do niedawna problemem było znalezienie odpowiedniej ekipy budowlanej oraz materiałów. Obecnie w Internecie znajdziemy wiele ofert cenionych firm budowlanych, jednak na te najlepsze zapisy są na kilka lat do przodu.
Obecnie, pragnąc wybudować dom, najważniejszym czynnikiem są pieniądze. Dawniej nasi rodzice i dziadkowie budowali domy własnymi rękami, przez długi okres czasu. Jednak zaletą tego był brak kredytów. Obecnie wybudowanie domu bez kredytu jest praktycznie niemożliwe, a oprocentowanie sprawia, że zaciągający zobowiązanie płacą praktycznie podwójnie.
Na szczęście istnieje alternatywa – są nią domy szkieletowe, czyli technologia, która przybyła do nas ze Skandynawii i Kanady. W tamtych regionach takie domy są niezwykle cenione – przede wszystkim za świetną ochronę cieplną. Jakie są inne zalety tego rodzaju budowli?

Co warto wiedzieć o domach w technologii szkieletowej?

Budowa domów w technologii szkieletowej zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku klasycznych domów murowanych. Wzniesienie budowli to okres od 2 do 4 miesięcy, w zależności od tego, czy ma on być w stanie surowym czy deweloperskim. Domy szkieletowe posiadają murowane fundamenty – cała reszta tworzona jest na konstrukcji szkieletowej z wysokiej, jakości drewna. Dzięki takiej metodzie budowy inwestycja może zostać zrealizowana praktycznie o każdej porze roku. Z pewnością bardzo ważnym aspektem wyboru domu w technologii szkieletowej jest jego cena – jest ona 30-40% niższa niż w przypadku klasycznego domu. Coraz więcej Polaków decyduje się na ten rodzaj inwestycji!

Previous post

Granice obrony koniecznej

Next post

Nowoczesne śluby poza kościołem

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki