Ciekawe

Nowoczesne śluby poza kościołem

W dzisiejszych czasach osoby pragnące zawrzeć związek małżeński mają znacznie więcej możliwości niż jeszcze nasi rodzice czy dziadkowie. Faktem jest, że w ostatnich latach wzrosła liczba par decydujących się wyłącznie na zawarcie ślubu cywilnego – wynika to ze zmian obyczajowych i społecznych. Również konkordat pozwolił na zmniejszenie ilości spraw administracyjnych i pary, pragnące zawszeć ślub przez Bogiem mogą podpisać stosowne papiery dla urzędu cywilnego również w kościele.
Wprowadzone na początku 2015 roku zmiany w prawie cywilnym znacząco rozszerzyły możliwości par decydujących się na uroczystość cywilną. Dzięki nim możliwe jest zorganizowanie uroczystości ślubnej poza murami USC, w obecności urzędnika państwowego. Jak wynika z danych przedstawionych pod koniec roku 2015 i z połowy roku 2016 znacząco rośnie liczba par, która korzysta z tego rodzaju udogodnienia. Wybór miejsca jest kluczowy – pary decydują się na śluby w zabytkowych zamkach, pałacach, w ogrodach, parkach narodowych i innych. Oczywiście wybrane miejsce musi być odpowiednio uroczyste i przygotowane na gości. Niestety, problemem może okazać się cena. W przypadku klasycznego ślubu w USC opłata wynosić ok. 90 zł, w przypadku ślubów poza USC wzrasta ona do 1000 zł. To jednak nadal nie wszystkie możliwości, jakie stoją przed młodymi parami!

Ślub w tropikach

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się śluby odbywające się na rajskich wyspach. Śluby na Dominikanie, Seszelach czy Kubie stanowią jedna z ciekawszych ofert topowych biur podróży. Z pewnością również taka wycieczka okaże się znacznie mniej obciążająca dla naszego portfela niż organizacja ślubu i nawet skromnego wesela dla najbliższych osób. Wszelkimi kwestiami administracyjnymi zajmują się pracownicy biura.

Previous post

Nowoczesne metody budowy domów

Next post

Wczasy z daleka od Europy – jaki kierunek wybrać?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki