Dom i Wnętrze

Nowoczesny dom drewniany – co warto o nim wiedzieć?


Budowa własnego domu to olbrzymia inwestycja, która z założenia pochłonie wiele pieniędzy i naszego czasu. Czy wybudowanie domu musi wiązać się z zaciąganiem olbrzymich kredytów? Czy możliwe jest wybudowanie własnego domu znacznie mniejszym nakładem finansowym? Od wielu lat w Polsce wiele mówi się o domach drewnianych szkieletowych. Okazuje się, że to doskonała alternatywa dla klasycznego budownictwa. Jak to możliwe?

Dom drewniany i dom murowany

Dawniej domy murowane budowano latami – wynikało to z faktu, ze budowla była wznoszona rękami właścicieli, a finansowanie odbywało się z bieżących wpływów. Dzisiaj dom zbudujemy w mniej niż rok, jednak niezbędne są do tego pieniądze, i to niemałe! Dom wybuduje dla nas firma, jednak musimy pamiętać o tym, że konieczne jest wpisanie się w terminy – o te również trudno! W przypadku domu drewnianego jest znacznie prościej. Wynika to przede wszystkim z czasu budowy oraz faktu, że całością inwestycji zajmuje się jedna firma. Pod koniec budowy inwestor odstaje pełną dokumentację, atesty i zaświadczenia.

Projekt dopasowany do naszych potrzeb

Od czego zacząć budowanie domu? Z pewnością konieczne jest znalezienie firmy, która zaproponuje nam projekt i jego wykonanie. Jedną z takich marek jest mawit.com.pl. W ofercie producenta znajdziemy dziesiątki interesujących domów, których powierzchnia użytkowa rozpoczyna się od 60m kwadratowych. Wśród oferowanych projektów znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, domy piętrowe, domy z garażami i podjazdami.

Proces budowy domu trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy budowla ma być oddana w ręce klienta w stanie surowym zamkniętym czy też w stanie deweloperskim. Nie ma znaczenia pora roku dla budowy – elementem, który wymaga wyschnięcia w takim domu są fundamenty i komin.

Previous post

Kalkulator ubezpieczeń

Next post

Piękne meble w stylu prowansalskim

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki