Dom i Wnętrze

Piękne meble w stylu prowansalskim


Nowoczesny ogród w stylu prowansalskim to jeden z najchętniej wykorzystywanych trendów w polskiej przestrzeni przydomowej – przekonują architekci zieleni i dekoratorzy. Niewiele trzeba, aby zwykły ogród czy taras zmienić w przestrzeń inspirowaną pachnącą lawendą Francją. Wykorzystując nowoczesne meble ogrodowe i piękne dodatki zaprojektujemy miejsce, w którym chętnie będzie spędzać czas każdy domownik!

Atuty stylu prowansalskiego

Dlaczego styl prowansalski jest tak wysoce ceniony? Z pewnością chodzi o harmonijne połączenie piękna, estetyki i funkcjonalności. Tarasy i ogrody zaprojektowane w stylu prowansalskim wręcz zachęcają do spędzania w nich czasu, wspólnego biesiadowania, odpoczynku, zabawy. Taras w stylu prowansalskim może stać się zarówno miejscem relaksu, jak i pracy – wystarczy kilka prostych elementów.

Jakie meble wybrać, aby zaaranżować przestrzeń w stylu prowansalskim?

Przede wszystkim ważne jest zwrócenie uwagi na kolory, desenie i detale. Styl prowansalski łączy w sobie biel, kolor beżowy, fiolet, zieleń, czasami również brąz. wykorzystując te kolory możemy stworzyć ciekawą aranżację. Podstawą są oczywiście meble – wybierzmy klasyczny komplet technorattanowy w kolorze bieli – meble technorattanowe odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Ich stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo, co zabezpiecza je przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Komplet uzupełni niski i szeroki stolik kawowy.

Chcąc stworzyć miejsce idealne do spożywania posiłków wykorzystajmy klasyczny, drewniany stół z drewna tekowego oraz eleganckie, nowoczesne krzesła z rotangu. Całość wystarczy uzupełnić poduszkami czy pledami, które z pewnością podniosą komfort podczas wypoczynku na świeżym powietrzu.

Previous post

Nowoczesny dom drewniany – co warto o nim wiedzieć?

Next post

Podstawowe artykuły biurowe, w które powinieneś się wyposażyć

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki