Dom i Wnętrze

Dom drewniany w Polsce – czy sprawdzi się w naszych warunkach?

Technologia budowania domów drewnianych jest znana od dawna – moda na te nietuzinkowe domy przyszła do nas z odległej Skandynawii oraz Kanady, gdzie drewna jest pod dostatkiem. W Polsce dom drewniany do niedawna kojarzony był z budownictwem sezonowym. Dzisiaj liczne firmy budowlane przekonują o tym, że taka inwestycja to świetnie ulokowane pieniądze, gdyż dom drewniany świetnie sprawdza się w polskich warunkach cały rok. Co warto o nich wiedzieć? Ile trwa wznoszenie takiego budynku?

Domy drewniane dla tych, którzy nie chcą czekać

Dom drewniany to ciekawa alternatywa dla klasycznego budownictwa oferowanego nam przez deweloperów czy też inwestycji własnych. Klasyczny dom murowany wznoszony jest latami, dodatkowo niezbędne jest również zaciągnięcie sporego kredytu na jego budowę oraz wyposażenie. W porównaniu z nimi domy drewniane buduje się szybko i znacznie taniej. Szacuje się, że w przypadku całorocznych domków drewnianych czas budowy to od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy budowla ma zostać oddana w stanie surowym czy też deweloperskim. Tak krótki czas budowy wynika przede wszystkim z faktu, że głównym materiałem budulcowym jest drewno, a jedynym elementem murowanym: fundamenty. W związku z takim podziałem elementów budowlanych możliwe jest rozpoczęcie budowy praktycznie w dowolnym momencie w roku – pogoda nie będzie dla nas przeszkodą.

Koszty i wątpliwości

Wiele osób posiada wątpliwości odnośnie trwałości domu drewnianego. Uspokajają specjaliści z firmy mawit.com.pl: domy drewniane są niezwykle stabilne, odpowiednio docieplone, a w ich wnętrzu będzie panował komfort cieplny nawet tedy, kiedy za oknem szaleć będzie śnieżyca. Jaki jest koszt domu drewnianego? Szacuje się, że jest on niższy o ok. 35% od ceny podobnego domu murowanego.

Previous post

Wyższa ulga za kasę fiskalną online. Kto z niej skorzysta?

Next post

Znajdź idealne krzesło, które wesprze Twój kręgosłup

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki