Ciekawe

Odzież medyczna – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Odzież medyczna jest niezbędnym elementem opieki zdrowotnej i powinna być dobierana z rozwagą. Może zapewniać komfort zarówno pacjentom, jak i pracownikom służby zdrowia.

Odzież medyczna – dla kogo jest przeznaczona?

Odzież medyczną noszą zarówno pracownicy służby zdrowia, jak i pacjenci. Chronią użytkownika przed infekcjami oraz redukują stres. Stanowi doskonałą barierę przed infekcjami, dlatego należy ją dobierać z dużą starannością.

Jakie są rodzaje odzieży medycznej?

Odzież medyczna jest różnorodna, gdyż muszą nosić ją wszyscy przedstawiciele branży medycznej. Obejmuje wszystkie rodzaje odzieży, które pracownicy medyczni noszą w swoim środowisku pracy. Możemy je podzielić na dwie główne grupy:

Fartuchy laboratoryjne, które zakrywają cały tułów i występują w wersjach z krótkimi i długimi rękawami. Czasami nosi się je z dopasowaną czapką i rękawiczkami i zwykle mają z przodu kieszeń do przenoszenia rzeczy, takich jak długopisy i notatniki. 

Scrubs: są to luźne, wygodne ubrania wykonane z bawełny lub poliestru, które umożliwiają lekarzom, pielęgniarkom, technikom, terapeutom i pozostałym specjalistom na łatwe poruszanie się podczas wykonywania pracy. 

Odzież medyczna – o czym należy pamiętać kupując ją?

 

Jest kilka wskazówek, o których należy pamiętać przy zakupie odzieży medycznej. Po pierwsze, zawsze należy kupować wygodne ubrania, aby uniknąć podrażnień skóry i ryzyka rozwoju infekcji skórnych. Po drugie, należy zawsze przymierzyć ubrania przed ich zakupem, aby upewnić się, że dobrze pasują i nie są zbyt ciasne. Po trzecie, warto rozważyć zakup odzieży medycznej wykonanej z materiału oddychającego.

 

Previous post

Tanie, ale dobre szafy na wymiar Bielsko

Next post

Czym wyróżnia się obuwie dr orto?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki