Dom i Wnętrze

Pielęgnacja szyb

Szkło to bardzo wszechstronny materiał, który w ostatnich latach chętnie wykorzystuje się zarówno do dekoracji wnętrz, jak i do tworzenia elementów użytkowych w domach i mieszkaniach. Jednak, aby wszystkie szklane detale wyglądały zjawiskowo i tworzyły odpowiedni efekt, należy o nie odpowiednio dbać.
Czyste okna, szklane drzwi, balustrady, kabiny prysznicowe oraz inne części znajdujące się w danym wnętrzu, to wizytówka każdego zadbanego domu, dlatego warto poznać sposoby, które spowodują, że będą one wyglądać ładnie i estetycznie.
Podstawową sprawą przy utrzymaniu szklanych elementów w czystości jest odpowiedni środek do mycia szyb i szkła. Szkło ma bardzo delikatną powierzchnię, która jest podatna na wszelkiego rodzaju rysy i przetarcia. W związku z tym środki pielęgnujące powinny być dostosowane do mycia i czyszczenia szklanych powierzchni. Nie wolno używać żadnych środków żrących, zawierających chlor, czy też tworzonych na bazie rozpuszczalnika, gdyż tego typu związki chemiczne mogą doprowadzić do uszkodzenia warstwy ochronnej na szklanej powierzchni. Do czyszczenia szyb i szkła szczególnie polecane są profesjonalne środki do mycia pianki, spraye oraz płyny, które w delikatny sposób usuwają i rozpuszczają wszelkie zabrudzenia, m.in. sadzę, brud i kurz.
Ważnym czynnikiem jest też odpowiedni wybór materiału, którym rozprowadza się środek czyszczący. Powinno unikać się szorstkich, chropowatych, sztywnych materiałów, gdyż mogą one uszkodzić szklaną nawierzchnię. Najlepiej, by była to miękka, czysta, delikatna tkanina, niepowodująca żadnych zarysowań.
Jednak, kiedy już dojdzie do uszkodzenia, pęknięcia lub zarysowania szklanej powierzchni, najlepiej o pomoc poprosić doświadczonego fachowca – szklarza, który z pewnością będzie wiedział jak temu zaradzić.
Zaczerpnięte ze strony Glassland Poznań

Previous post

Zbiorniki a cynkowanie ogniowe

Next post

Ogród jak z bajki, czyli kilka słów o oświetleniu

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki