Zdrowie i Uroda

Podstawowe funkcje elektrycznej szczoteczki do zębów

Elektryczne szczoteczki do zębów są z pewnością bardzo ciekawym gadżetem, w pewnym stopniu umilającym codzienne szczotkowanie. Należy jednak pamiętać, że nie służą one do zabawy. Wręcz przeciwnie – ich rolą jest znaczne dokładniejsze wyczyszczenie przestrzeni między zębami.
Zachowanie przez elektryczne szczoteczki do zębów tej niezwykłej właściwości, wiąże się jednak z koniecznością posiadania przez nią odpowiednich funkcji, zwiększających skuteczność ich działania. Co zatem powinna „mieć” taka szczoteczka, by skutecznie czyścić zęby?

Po pierwsze – zegar z timerem

Przestrzeganie minimalnego czasu mycia zębów to problem, który nie występuje wyłącznie u dzieci. Dlatego warto zadbać o to, by posiadana przez nas elektryczna szczoteczka do zębów, posiadała taką funkcję. Dzięki temu, podświadomie wydłużymy czas czyszczenia powierzchni zębów i unikniemy w ten sposób nieprzyjemnych powikłań.

Po drugie – regulacja obrotów

Szybsze czyszczenie zębów jest o wiele skuteczniejsze, aczkolwiek może też wiązać się z pewnym dyskomfortem, zwłaszcza u małych dzieci. Dlatego szczoteczka do zębów w odmianie elektrycznej, powinna posiadać prostą funkcję regulacji obrotów. Oczywiście przycisk, który będzie ją uruchamiał, powinien być odpowiednio zabezpieczony.

Po trzecie – czujnik siły nacisku

Nawet najlepsze szczoteczki do zębów nie sprawdzą się, jeśli podczas mycia nie zadbamy o optymalną siłę nacisku. Nowoczesne szczoteczki posiadają specjalny czujnik, który bada przyłożoną w ten sposób siłę i – jeśli jest ona zbyt mała – uruchamia specjalny alarm. Dużym zagrożeniem dla integralności samej szczoteczki, jest tez zbyt duża, przyłożona doń siła, która może uszkodzić znajdujący się w niej silnik pulsacyjny. W takiej sytuacji, czujnik powinien wyłączyć obwód szczoteczki i zabezpieczyć ją w ten sposób przed zniszczeniem.

Po czwarte – odpowiednio pojemny akumulator

Nawet najlepsze szczoteczki elektryczne nie sprawdzą się, jeśli znajdujące się wewnątrz akumulatory, nie będą w stanie zapewnić nam wystarczającego zasilania, przez co najmniej kilka pełnych cykli mycia zębów. Pamiętajmy, że przy wyborze szczoteczki nie liczy się wyłącznie pojemność akumulatora, ale też odpowiednia szybkość jego ładowania. Najlepsze pod tym względem rozwiązania ładują się przez godzinę, maksymalnie dwie i wystarczają na całotygodniowe czyszczenie zębów.
Podsumowując, powyższe parametry to nie tyle swoiste „gadżety”, które dana szczoteczka winna mieć. To przede wszystkim funkcjonalne dodatki, które nie tylko wzmocnią kondycję naszych zębów, ale też pozwolą na wydłużenie czasu korzystania ze szczoteczki.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/zeby-szczoteczki-do-zebow-c1623

Previous post

Jak sprawdzić rentowność inwestycji w nieruchomości?

Next post

Kudzu - roślina o niepowtarzalnych właściwościach

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki