Turystyka

Jak poprawić wygląd naszych zębów?

Nasze zęby zazwyczaj odbiegają od filmowego ideału – nie są idealnie równe, a ich kolor zbliżony jest do barwy kości słoniowej. Możliwe są również wszelkie nierówności, zakrzywienia. Wiele z nas posiada ukruszone zęby – może być to wynik nieszczęśliwego wypadku, uprawiania kontuzyjnych sportów. Ułamany ząb może być narażony na działanie bakterii – konieczne jest jego odpowiednie zabezpieczenie. Jak tego dokonać?
Sprawami wyglądu zębów zajmuje się stomatologia estetyczna – specjaliści zajmujący się tą dziedziną pomagają w przywracaniu eleganckiego wyglądu naszego uśmiechu. Najczęściej zabiegi dotyczą przede wszystkim wybielania oraz uzupełniania nieestetycznych ubytków. Kiedy jednak zęby są ukruszone (np. odpadające szkliwo na wskutek nadmiernego palenia tytoniu) najlepszą metodą jest stosowanie specjalistycznych nakładek, które pozwolą na wzmocnienie struktury zęba oraz na poprawę jego wyglądu. Zastosowanie licówek porcelanowych wydaje się być optymalnym rozwiązaniem!

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki to nakładki, które na stałe przytwierdza się o powierzchni zęba. Ich zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji ukruszonego czy złamanego zęba, poprawa jego wyglądu, zakrycie nieodwracalnych zmian przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego uzębienia. Licówki przyklejane są specjalistycznymi klejami do powierzchni płytki zęba. Ich kolor dobiera się indywidualnie do koloru pozostałych zębów. Licówki są praktycznie niezauważalne – obecnie odbijają one światło w takim samym stopniu co naturalne zęby. Są one niezwykle trwałe: odporne na uszkodzenia, zarysowania, zmiany temperatur.
Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania licówek? Lekarz nie zaleci tego rodzaju nakładki, jeśli powierzchnia zęba nie pozwoli na jej zamocowanie lub też istnieje spore ryzyko, że ząb zacznie kruszyć się po jej założeniu.

Previous post

Aranżacja zakładu fryzjerskiego

Next post

Sposób na uzupełnienie ubytków uzębienia

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki