Turystyka

Praca w Wielkiej Brytanii

Dziesięć lat temu olbrzymia liczba Polaków wyemigrowała do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszych pensji i większych możliwości zawodowych. Część z nich wróciła, część pozostała na Wyspach. Obecnie trend emigracji zarobkowej nie maleje, z pewnością jednak młodzi ludzie wybierają także inne kierunki: Francję, Szwajcarię, Włochy. Wielka Brytania dalej jednak jest miejscem gdzie potrzebni są doświadczeni pracownicy, przede wszystkim w takich branżach jak informatyka, medycyna, inżynieria. Jak znaleźć pracę na Wyspach?

Stwórz dobre CV

Podstawowym krokiem jest stworzenie anglojęzycznego CV – powinny znaleźć się w nim najważniejsze informacje o naszym doświadczeniu zawodowym oraz poziomie znajomości języków obcych. Drugim istotnym aspektem jest dopasowanie CV do danego miejsca pracy – w praktyce oznacza to przede wszystkim stworzenie 2-3 wersji CV. Nasze CV możemy wysyłać drogą mailową, gdyż ze względu na sporą odległość trudno będzie je dostarczyć osobiście. Ogłoszeń o pracę szukajmy w profesjonalnych biurach pośrednictwa pracy zagranicznej.
Jeśli uda nam się zdobyć upragnione miejsce pracy warto odpowiednio przygotować się do przeprowadzki. W przewiezieniu naszego mienia pomogą nam firmy transportowe. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także busy do anglii, które pomogą w przewiezieniu najważniejszych przedmiotów.

Previous post

Internetowe kantory walut

Next post

Zastosowanie lecznicze chrzanu tartego

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki