Ciekawe

Przygotowanie sali konferencyjnej

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się sale konferencyjne, w których firmy o różnorodnych profilach organizują eventy, targi, pokazy oraz prelekcje. Wynajęcie sali jest znacznie wygodniejsze dla właścicieli firmy: nie angażuje pracowników w przygotowania, a wszystkim zajmuje się jedna, oddelegowana osoba, która dogaduje wszelkie szczegóły z właścicielami sal konferencyjnych. Jakie to detale? Jak wybrać odpowiednie miejsce na organizację konferencji?

Z pewnością pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Największym zainteresowaniem cieszą się sale konferencyjne w Warszawie, ze względu na bliskość istotnych punktów kulturalnych oraz największego lotniska w kraju. To sprawia, że goście przyjeżdżający z innych państw nie będą tracić czasu i nerwów na długie dojazdy.
Kolejnym istotnym zagadnieniem jest oczywiście dojazd – budynek z salami konferencyjnymi powinien być odpowiednio oznakowany, aby goście nie mieli problemu z dojechaniem.

Detale!

Podczas umawiania szczegółów najmu sali konieczne jest określenie liczby spodziewanych gości, swoich potrzeb (sprzęt audiowizualny), określenie, czy firma jest zainteresowana cateringiem i dodatkową pomocą kelnerską. Zazwyczaj firmy decydują się na tę ostatnią opcję, dzięki czemu właściwie cały ciężar przygotowania przedsięwzięcia spada na właściciela sal konferencyjnych. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego pomieszczenia: zazwyczaj do wyboru mamy niewielkie salki konferencyjne i duże sale zdolne pomieścić więcej niż 100 osób. W salach powinna znajdować się odpowiednia ilość miejsc siedzących oraz stolików dla gości.

Do obowiązków firm organizujących swój event w salach konferencyjnych jest stworzenie i dostarczenie odpowiedniej ilości materiałów reklamowych. Mogą być one rozdawane przez zatrudnionych dodatkowo kelnerów czy stewardessy.

Previous post

Zanim wybierzemy wypożyczalnię aut

Next post

Aktywny weekend dla całej rodziny

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki