Ciekawe

Zanim wybierzemy wypożyczalnię aut

W epoce tanich podróży samolotem, w której mamy okazję żyć, kluczowe znaczenie może mieć wypożyczalnia samochodów działająca na terenie miasta, do którego się wybieramy. Oczywiste jest, że samolotem własnego auta przewieźć się nie da, jeśli więc nie chcemy po docelowym mieście przemieszczać się pieszo, lub za pomocą transportu publicznego, będziemy niejako skazani na wynajem samochodów.
Zanim wybierzemy wypożyczalnię samochodów, która dostarczy nam pojazd, warto sprawdzić kilka rzeczy – po pierwsze, czy w umowie, którą dany podmiot oferuje klientowi nie ma kruczków mogących generować dodatkowe koszta z naszej strony. Po drugie – czy wypożyczalnia będzie w stanie zapewnić nam auto, z prowadzeniem którego nie będziemy mieli większych problemów. Jeśli na co dzień poruszamy się samochodem z automatyczną skrzynią biegów, upewnijmy się, że wypożyczalnia takim dysponuje. Po trzecie – sprawdźmy, czy oferowany nam pojazd jest ubezpieczony.
Wracając do umowy wypożyczenia – zawsze warto zażądać kopii umowy w języku który znamy. Jeśli wypożyczalnia nie chce nam takiej wydać – możemy zacząć podejrzewać nieuczciwość. Standardem jest język angielski, jeśli mamy nie otrzymać kopii umowy po angielski – lepiej poszukać innej wypożyczalni.

Previous post

Urządzanie przedpokoju – zrób to mądrze!

Next post

Przygotowanie sali konferencyjnej

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki