Dom i Wnętrze

Sklepy meblarskie w Tychach a śląski rynek meblowy

Tychy, to niezwykle ciekawe miasto. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, jest to całkiem dużą aglomeracja. Tak duże zaludnienie, przypadające na jeden kilometr kwadratowy zabudowy, jest zasługą wielu osiedli, funkcjonujących na obszarze miasta.
I choć Tychy już od dawna zyskały miano miasta – sypialni, to jednak warto odkryć jeszcze jedną specyficzną cechę tego miasta. Jest nim obrót meblami w kontekście nie tylko lokalnego, ale i górnośląskiego rynku.

Tychy – miasto połączeń drogowych i kolejowych

Dla osoby chcącej założyć sklep meblowy Tychy są miastem idealnym. Dlaczego? Ponieważ miasto to posiada bardzo ciekawą lokalizację. Jest ono w pewien sposób wciśnięte pomiędzy Pszczynę (a dalej Bielskiem Białą) i aglomerację katowicką, w skład której wchodzi co najmniej kilka największych metropolii regionu. Co to oznacza dla sklepów meblowych w Tychach?
Odpowiedź jest prosta: ogromny rynek zbytu. I faktycznie, tyskie sklepy meblowe sprzedają swój towar nie tylko na lokalnym rynku, ale poza nim. Widać to zwłaszcza na przykładzie aglomeracji katowickiej, której mieszkańcy często wybierają meble rodem z Tych.

Niskie ceny na wyciągnięcie ręki

Powyższy śródtytuł wcale nie jest reklamą. Zakup mebli w Tychach, które są średniej wielkości metropolią, jest znacznie tańszą inwestycją, aniżeli w przypadku innych, dużych miast regionu. Dotyczy to nawet tych metropolitalnych lokalizacji, na obszarze których – z racji obecności wielu podmiotów handlowych – ceny powinny być niższe.
Ponadto każdy, kto prowadzi sklep meblowy w Tychach wie, że lokalny rynek jest dość bogaty, co oczywiście przedkłada się na zwiększone zainteresowanie meblami. W obrębie Tychów nie brakuje przecież miejsc pracy, zatrudniających gros mieszkańców województwa śląskiego. Większość z nich związana jest ponadto z przemysłem, który – przynajmniej w teorii – gwarantuje bardziej stabilne zatrudnienie, aniżeli sektor usług.

Czy to może się zmienić?

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by hegemonia Tychów, jako miasta w którym skupia się handel meblami, została zaburzona. Oczywiście, w miarę wzrostu innych, lokalnych miejscowości, ta tendencja może ulec drobnym korektom, ale na dłuższą metę nie wpłynie ona na zmianę stosunku Tyszan i Ślązaków do lokalnych mebli.

Podsumowanie

Dobre połączenia komunikacyjne, niskie ceny i ogromny rynek potencjalnych odbiorców to czynniki, które wpływają na korzystny wizerunek Tych na rodzimym rynku meblarskim. Dlatego dla każdego, kto chce założyć sklep meblowy Tychy będą tak korzystną lokalizacją.
Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.krolmeble.pl/

Previous post

Prosty system nawadniający ogród

Next post

Styl w sam raz na wesele

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki