Dom i Wnętrze

Styl skandynawski w mieszkaniu

Skandynawski design od kilku sezonów jest najbardziej pożądanym i stosowanym w mieszkaniach w całej Polsce. Sklepy zasypują nas licznymi meblami i gadżetami, określanych mianem skandynawskich. Czy jednak faktycznie każdy z tych dodatków może być nazywany tą nazwą?

Poznaj styl skandynawski z bliska

Styl skandynawski, jak nazwa wskazuje, przywędrował do nas z północy Europy. Jego charakterystycznymi elementami są: stonowane, chłodne kolory, wykorzystanie bieli, naturalne tworzywa (np. drewno, szkło). We wnętrzach skandynawskich króluje harmonia oraz minimalizm połączony z gwarancją komfortu. Wnętrze wypełniają grube tkaniny o dużych splotach, proste wzornictwo nawiązujące do natury. Istotna jest duża ilość naturalnego światła – pomieszczenia nie powinny mieć okien zasłoniętych firanami, zasłonami. Jeśli zależy nam na ich zasłonięciu wieczorami najlepszym rozwiązaniem okażą się klasyczne rolety.

Jakie dodatki do domu w stylu skandynawskim?

Najlepsze okażą się połączenia tkanin oraz drewna – białe krzesła z drewnianymi nogami, proste stoły drewniane przykryte bawełnianymi obrusami. Wybierając stoliki kawowe zwracajmy uwagę na prostotę oraz minimalizm – modne są obecnie stoliki o trzech zaokrąglonych rogach, w których blat wykonany jest z jasnego drewna. Stolik ustawiany jest na trzech nogach.

Previous post

Wypożyczalnia samochodów osobowych

Next post

Studenckie oszczędzanie

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki