Dom i Wnętrze

Zaskakujące eksponaty, czyli awangardowa sztuka we wnętrzu

Dzisiejsze wnętrza coraz bardziej przekształcają się w luksusowe przestrzenie wystawiennicze. Dotyczy to zwłaszcza miejsc urządzonych w duchu awangardowej sztuki, która z założenia ma zaskakiwać, intrygować, burzyć spokój. Współczesne aranżacje wnętrzarskie to jakby spełnienie artystycznych wizji o wkroczeniu sztuki awangardowej do codzienności. Zresztą od zawsze działo się to w kulturze. Miało tylko inny charakter. Na przykład sztuka secesji także wkraczała do wnętrz, jako dzieła sensu stricto i jako piękne przedmioty codziennego użytku.

Ready made, rzeźby nowoczesne, dekoracje

Poszukując rzeczy, które dekorują i równocześnie intrygują, trafiamy na stronę artvesta.pl gdzie prezentuje się m.in. awangardowe rzeźby. Sztuka tego typu odmieni każdy salon, sypialnię czy biuro. Obiekt, który przypomina poniekąd ready made, to reinterpretacja codzienności, jej dekonstrukcja i zobaczenie zwykłych spraw w niezwykłym świetle. Egg of wisdom fish bone Agaty Mocarskiej to przykład rzeźby, która wprowadza nas w zamyślenie. Jednocześnie pięknie się prezentuje.

Obrazy, plakaty, grafika, rysunek

Awangardowa sztuka we wnętrzu to przede wszystkim obrazy, plakaty, grafiki, rysunki, fotografie. Dzieła, które radykalnie zmieniają charakter każdego miejsca. Prywatnego czy firmowego. Jeden obraz potrafi wyznaczyć styl wnętrza. Dobra grafika, powieszona na dużej i pustej ścianie, nie potrzebuje już żadnych dodatków. Wystarczą proste meble, żeby powstało wnętrze wysokiej klasy. Nowoczesna estetyka ceni sobie przestrzeń, minimalizm i jakość.

Designerskie meble

Awangardowe eksponaty to nie tylko dzieła sztuki, ale też designerskie meble. Funkcjonalne, ale zarazem dziwne, oryginalne, zaskakujące od strony formalnej. Meble, których mocną stroną jest design, uatrakcyjnią każdą przestrzeń. Sprawią, że najzwyklejsze wnętrza zaprezentują się interesująco niczym przestrzeń artystyczna.

Previous post

Zdrowie a praca w biurze

Next post

Odnowa biologiczna w najlepszym miejscu na ziemi

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki