Ciekawe

Topowe marki zegarków – na które warto zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego zegarka nie jest prosty – w sklepach jubilerskich znajdziemy wiele interesujących modeli topowych marek, które z pewnością przykują nasza uwagę. Jakie marki cieszą się obecnie największym zainteresowaniem? Które z nich mogą pochwalić się najdłuższą historią?

Chopard, Longines, Omega…

Marka Chopard jest szwajcarskim przedsiębiorstwem, którego początki datuje się na rok 1860. Początkowo założyciel Louis- Ulysse Chopard zajmował się wyłącznie zegarkami damskimi oraz kieszonkowymi. 100lat później marka została sprzedana niemieckiemu przedsiębiorcy, który przyczynił się do jej olbrzymiego rozwoju. Od tego czasu marka tworzy również klasyczne zegarki męskie, jak i nietuzinkową biżuterię. Firma Chopard może pochwalić się współpracą podczas Historycznego Grand Prix Monako, jak i słynnego Mille Miglia. Obecnie zegarki Chopard uważane są za jedne z najbardziej eleganckich. Wybierane są przez polityków, głowy państw, aktorów, muzyków.
Longines to kolejny znany producent szwajcarski – co ciekawe, jest to również najstarsza, prawnie chroniona marka zegarkowa na świecie. Jednym z najsłynniejszych zegarków Longines nosił sam Albert Einstein. Model ten został zlicytowany w 2008 roku za niemal 600 tysięcy amerykańskich dolarów. Do ambasadorów marki należą przede wszystkim Kate Winslet, Steanie Graf, Andre Agassi.

Zegarki Omega

Marka Omega jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych – wpływ na taką sytuację ma doskonały stosunek jakości do ceny zegarka. Zegarki Omega dedykowane są zarówno paniom, jak i panom. Dodatkowo firma ma w swoich kolekcjach wiele specjalistycznych, sportowych modeli, dopasowanych do potrzeb osób aktywnych. Marka Omega może poszczycić się również kontraktem na dostarczanie czasomierzy najsłynniejszemu agentowi brytyjskiemu – Jamesowi Bondowi.

Previous post

Święta nieco inaczej…

Next post

Hale stalowe – budowa krok po kroku

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki