Dom i Wnętrze

Urządzanie przedpokoju – zrób to mądrze!

Przedpokoje kojarzą się nam z zaciemnionymi przedsionkami, w których zostawiamy płaszcze i chętnie przechodzimy do elegantszych części mieszkania czy domu. Okazuje się jednak, ze projektanci wnętrz mają inne zdanie: dla nich przedpokój to olbrzymie wyzwanie, które warto podjąć i zmienić oblicze mieszkania już od samego progu! 
Planowanie tego pomieszczenia zacznijmy od określenia jego wad i metod, jak można te wady wyeliminować lub zmniejszyć. O ile nie możemy zmienić ułożenia ścian czy wnęk, możemy dobrać takie tapety, oświetlenie i meble, którymi zmienimy obiór tego pomieszczenia.
Największym problemem przedpokojów jest ich niewielka powierzchnia oraz brak naturalnego światła. Stosując farby wybierajmy te, które posiadają odbijające światło drobinki. Szukając dobrego oświetlenia postawmy na podwieszany sufit i oświetlenie punktowe o chłodnej barwie. Unikajmy żółtej barwy światła i pojedynczego żyrandola.

Dodatki!

Aby przedpokój był funkcjonalny konieczne jest dobranie odpowiedniego lustra – szukajmy luster bez ciężkich, grubych ram. Szukając oryginalnego wieszaka także warto poszperać w sieci: wiele sklepów z dodatkami do domu oferuje ciekawe i designerskie projekty o nietypowych kształtach. W niewielkich przedpokojach wykorzystujmy wieszaki wiszące – te stojące zajmą zbyt wiele miejsca. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze większą ilość miejsca.

W przedpokoju nie może zabraknąć szafki na buty. Jeśli szukamy nietypowego wzornictwa warto przejrzeć ofertę topowych producentów mebli, również w sieci. Często właśnie w sklepach internetowych znajdziemy znacznie niższe ceny. Kupowanie w sieci ma jednak znacznie więcej plusów. Poza pieniędzmi oszczędzamy również nasz czas. Zakupy wykonujemy praktycznie bez wychodzenia z domu. Meble zostaną dostarczone wprost pod nasze drzwi.

Previous post

Czarny lód – zmora kierowców

Next post

Zanim wybierzemy wypożyczalnię aut

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki