Ciekawe

Wymarzone wesele – jak je zorganizować?

Wesele to chyba jedno z najbardziej pieczołowicie przygotowywanych przyjęć w życiu. Rezerwacja sali z 2-letnim wyprzedzeniem, poszukiwanie najlepszego zespołu i fotografa, rozsyłanie lub nawet osobiste wręczanie zaproszeń, opracowywanie menu – wszystko to wymaga wiele czasu i wiele cierpliwości. Warto jednak zawczasu włożyć trochę wysiłku w poszukiwanie inspiracji i planowanie, aby później bez przeszkód skoncentrować się na dobrej zabawie i aby ten dzień był niezapomnianym, nadzwyczajnym przeżyciem.

Wesele w dobrym stylu

To wcale nie musi być jedno z wielu takich samych weselnych przyjęć, ze standardowymi dekoracjami i zabawami. Przy odrobinie wyobraźni i kreatywności możesz zorganizować imprezę w niebanalnej konwencji. Oto kilka inspirujących przykładów:

  • Styl rustykalny – sielskie klimaty i dominacja natury. Na stołach mogą stać efektowne bukiety z polnymi kwiatami i źdźbłami, a klasyczną fontannę czekolady może zastąpić skrzynia z owocami. Wesele w stylu rustykalnym może odbyć się w odnowionej stodole, młynie czy dworku.
  • Styl romantyczny – mnóstwo kwiatów, koronki i falbanki (ale w odpowiednich proporcjach) oraz delikatne kolory – hitem w tym przypadku jest pudrowy róż. Duże znaczenie odgrywa również światło: lepiej zapomnieć o jaskrawym oświetleniu, a zamiast tego udekorować salę dużą ilością świeczek i stylowymi lampionami.
  • Styl retro – wesele w stylu retro to przede wszystkim stroje i fryzury z epoki, np. w klimacie lat 20. Do tańca może przygrywać dobry jazz band, a wśród dekoracji powinny znaleźć się charakterystyczne rekwizyty, jak np. stary gramofon, szale boa czy cygaretki.
  • Styl PRL – choć ta epoka u wielu osób budzi dość ambiwalentne wspomnienia, to jednak pod względem modowym jest w ostatnich latach ciekawą inspiracją, traktowaną zazwyczaj z przymrużeniem oka. Napoje można przelać do szklanych butelek z napisem „Ocet”, w kącie ustawić charakterystyczną skrzynkę z mlekiem. Na ścianach duże ilości balonów, girlandy z krepiny, a na stołach obowiązkowe goździki.

Niech goście też poczują się wyjątkowo

Dobre samopoczucie gości to jeden z ważniejszych wyznaczników udanego wesela. Dlatego warto zadbać o to, aby ci, z którymi chcemy dzielić się naszą radością, także mogli poczuć się wyjątkowo. Przygotuj nieszablonowe zaproszenia, które będą sygnalizowały klimat i styl uroczystości. Zastanów się także nad atrakcyjnymi upominkami dla gości, wręczanymi po zakończeniu wesela – mogą to być np. urokliwe ciasteczka, małe świeczki czy buteleczki z nalewką.

Na weselnym stole

Na wymarzonym weselu nie może zabraknąć odpowiedniej dawki atrakcji na podniebienia. Jeżeli decydujesz się na imprezę tematyczną, menu również powinno być dostosowane do motywu przewodniego imprezy. Oprócz tradycyjnego schabowego czy dewolaja można zaserwować bardziej egzotyczne dania z różnych zakątków świata – najważniejsze, żeby całość stanowiła spójną kompozycję, a nie kulinarny chaos. Równie ważny jest dobór alkoholi: jak zaznacza doradca z http://alkohole.eurocash.pl/oddzialy, oprócz typowych weselnych drinków, na stołach powinny pojawić się trunki dopasowane do potraw. A kiedy wszyscy zaspokoją pierwszy głód, pozostaje już tylko ruszyć w tan i szaleć do białego rana.
 

Previous post

Detektyw – jakich zadań podejmuje się najczęściej?

Next post

Krótki wypoczynek na Podhalu

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki