Dom i Wnętrze

Dawne formy bycia i dzisiejsza frajda

Tęsknota za przeszłością – za tym, co nam oferowała. Za pewnymi rajskimi światami, które chcemy powtarzać w technologicznej rzeczywistości XXI wieku. Czym dla człowieka współczesnego jest przeszłość? Na pewno źródłem inspiracji i skarbnicą wiedzy oraz stylu. Ale nie tylko. To, co było pociąga nas swoją niezwykłością i tajemniczością. W dużej mierze pozostaje w kręgu wyobrażeń.

Retro w sercu

Przeszłość więc stanowi dla nas obecnie jakby obiekt zakochania. Patrzymy wstecz rozmarzeni i oczarowani pięknem i fantastyką dawnych światów. Wydają się nam one nierealne, jak domek babci położony na skraju lasu i wsi. Jak pałacowe wnętrza, po których przechadzały się wystrojone księżniczki. Jak wypielęgnowane ogrody francuskie, w których pośród geometrycznych klombów, poszukiwano niespodzianek i miłości. Cząstka retro wypełnia nie tylko miejsca kreowane w tym duchu, ale przenika nasze umysły i serca. Nasyca wyobraźnię.

Retro we wnętrzu

Zakochanie w przeszłości widać coraz bardziej we współczesnych aranżacjach wnętrzarskich, które z wielką ochotą i odwagą nawiązują do dawnej stylistyki. Obecnie powtarzane jest naprawdę wszystko. Roślinna i płynna secesja. Ozdobny i złoty barok. Surowe średniowiecze.
Także style i światy XX wieku to już dla nas dosyć daleka przeszłość, którą chętnie naśladujemy we wnętrzach. Czego przykładem jest bardzo popularny ostatnio postindustrializm czy główne kierunki w sztukach plastycznych XX wieku, jak minimalizm czy abstrakcja.
Modne są także wnętrza nawiązujące do stylu konstruktywistycznego czy stylów narodowych, z Francją okresu międzywojennego na czele. Bez względu na to, jakie inspiracje nami kierują, interesujące meble, dopełniające pożądaną aranżację znajdziemy tutaj: gama-sklep.com.pl. Dowiemy się, jakie kolory mebli kuchennych czy salonowych nawiązują do dawnych stylów, a jakie są bardzo nowoczesne.

Retro w ogrodzie

Również nowoczesne ogrody doskonale nadają się do tego, żeby eksponować  w nich walory przeszłości. Świadczą o tym chociażby stylizacje nawiązujące do ponadczasowych ogrodów wiktoriańskich.

Previous post

Co warto wiedzieć o platformach e-learningowych? Co mogą nam zaproponować?

Next post

Kurs spadochronowy – jak wygląda i gdzie się zapisać?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki