Ciekawe

Fotel w mieszkaniu – moda na staroświeckie dodatki!

Fotele kojarzone są przez nas z wielkimi meblami, stawianymi najczęściej w salonach czy pokojach dziennych. Zazwyczaj zasiadła w nich głowa rodziny. Współcześnie wraca moda na ten rodzaj mebli – są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim efektowne. Gdzie je znajdziemy? Jakie modele wybierać?

Moda na historię!

Najmodniejsze fotele to te wzorowane na przełomie XIX i XX wieku. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również fotele tworzone w stylu skandynawskim, odznaczające się minimalistyczną formą. W pierwszym przypadku fotele posiadają wysokie oparcia, najczęściej sięgające czubka głowy. Dodatkowo projektanci zadbali o to, aby fotele miały także wygodne i solidne podłokietniki. Fotele w stylistyce skandynawskiej mają minimalistyczną budowę: stelaż tworzy konstrukcja drewniana, całość jest tapicerowana. Najczęściej oparcie i podłokietniki tworzą jedną całość.

Zwracaj uwagę na materiały!

Fotel do salonu powinien być tapicerowany – warto jednak zwracać uwagę na rodzaj tapicerki. Przyjrzyjmy się jej z bliska: tkanina powinna być gruba, odporna na uszkodzenia oraz ścieranie. W przypadku foteli w stylu skandynawskim dopuszcza się niezwykle grube sploty, które przyciągają oko. Konstrukcja foteli zazwyczaj jest drewniana. Jeśli jest to lite drewno jest ono odporne na łamanie, zarysowania.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous post

Krzesła biurowe dopasowane do pozycji

Next post

Wygodnie w pokoju dziennym

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki