Ciekawe

Fotel w mieszkaniu – moda na staroświeckie dodatki!

Fotele kojarzone są przez nas z wielkimi meblami, stawianymi najczęściej w salonach czy pokojach dziennych. Zazwyczaj zasiadła w nich głowa rodziny. Współcześnie wraca moda na ten rodzaj mebli – są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim efektowne. Gdzie je znajdziemy? Jakie modele wybierać?

Moda na historię!

Najmodniejsze fotele to te wzorowane na przełomie XIX i XX wieku. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również fotele tworzone w stylu skandynawskim, odznaczające się minimalistyczną formą. W pierwszym przypadku fotele posiadają wysokie oparcia, najczęściej sięgające czubka głowy. Dodatkowo projektanci zadbali o to, aby fotele miały także wygodne i solidne podłokietniki. Fotele w stylistyce skandynawskiej mają minimalistyczną budowę: stelaż tworzy konstrukcja drewniana, całość jest tapicerowana. Najczęściej oparcie i podłokietniki tworzą jedną całość.

Zwracaj uwagę na materiały!

Fotel do salonu powinien być tapicerowany – warto jednak zwracać uwagę na rodzaj tapicerki. Przyjrzyjmy się jej z bliska: tkanina powinna być gruba, odporna na uszkodzenia oraz ścieranie. W przypadku foteli w stylu skandynawskim dopuszcza się niezwykle grube sploty, które przyciągają oko. Konstrukcja foteli zazwyczaj jest drewniana. Jeśli jest to lite drewno jest ono odporne na łamanie, zarysowania.

Previous post

Krzesła biurowe dopasowane do pozycji

Next post

Wygodnie w pokoju dziennym

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki