Dom i Wnętrze

Wygodnie w pokoju dziennym

Pokoje dzienne zazwyczaj są miejscem, gdzie przede wszystkim chcemy odpocząć i zrelaksować się. Ich odpowiednie umeblowanie z pewnością pomoże w tym zakresie. Szukając inspiracji na eleganckie umeblowanie salonu z pewnością możemy sięgnąć po katalogi wnętrzarskie oraz na portale internetowe. Znajdziemy w nich publikacje tworzone przez doświadczonych architektów wnętrz. Wiele z prezentowanych aranżacji posiada dodatkowy opis, gdzie możemy znaleźć konkretne meble oraz ile one kosztują.

Jeśli chcemy znaleźć produkty nieco tańsze z pewnością warto zajrzeć do internetowych sklepów meblowych. Producenci oferują znacznie niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych. Wynika to przede wszystkim z braku konieczności opłacania powierzchni sklepowej, jak również z faktu ściągania konkretnych produktów wprost z magazynów. Co oferują producenci?

Komplety mebli wypoczynkowych, fotele, pufki…

Jednym z najchętniej wybieranych produktów w sklepach meblowych są bez wątpienia komplety wypoczynkowe. Najczęściej składają się one z kanapy, fotela oraz puf, przez co możliwe jest zakupienie mebli wykonanych w tym samym stylu, kolorystyce. Zdecydowanie większość kupujących decyduje się na kupno zestawu: kanapa + dwa fotele + dwie pufki.
Co obecnie jest najmodniejsze? Współcześnie architekci wnętrz promują zestawienia nietypowe, które dopiero co upowszechniają się w polskich domach. Jest to przede wszystkim zestaw jednej kanapy oraz fotela. Co jednak ważne: kanapa i fotel wykonane są z takiego samego materiału, jednak w innych kolorach, najczęściej kontrastowych. Najpopularniejszymi zestawieniami kolorystycznymi są: róż i szarość, czerń i biel, błękit i biel. Możliwości jest naprawdę wiele. Zwracajmy uwagę na tapicerki – powinny być wykonane z grubego materiału, odpornego na ścieranie, uszkodzenia, mechacenie.

Previous post

Fotel w mieszkaniu – moda na staroświeckie dodatki!

Next post

Zalety budowy domu jednorodzinnego

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki