Dom i Wnętrze

Jak zaplanować okno w łazience?

Okno to jeden z najdroższych przedmiotów, jakie będzie trzeba zakupić do swojego domu. Nie ma się więc czemu dziwić, że czasem przez głowę przechodzi nam myśl, czy z jakiegoś okna nie da się zrezygnować, aby móc obniżyć koszta. Bardzo często wybór pada na okno w piwnicy lub okno w łazience. W piwnicy okna nie musi być. Jak ta sprawa ma się jednak do łazienki?

Czy warto mieć okno w łazience?

Na takie pytanie odpowiedź jest jedna – tak. Jeżeli oczywiście ktoś ma możliwość decydowania o takiej sprawie. W starych kamienicach i blokach, również tych nowoczesnych, bardzo często wykonuje się tzw. “ślepe” łazienki, czyli takie bez dostępu światła z zewnątrz. W tym momencie nie będziemy mieli nic do powiedzenia odnośnie okna w łazience. Stawiając jednak własny dom warto postarać się o takie okno, dzięki czemu dobrze oświetlimy całe pomieszczenie i wpłyniemy na niższe koszta rachunku za prąd.

Prywatność ponad wszystko

Ktoś może jednak powiedzieć, że okno w łazience daje jeszcze większy dostęp do naszego skrzętnie skrywanego życia. Prawda jest jednak taka, że wystarczy dobrze okno zasłonić, a nikt nie będzie nas na pewno podglądał w takim pomieszczeniu. Materiałowe rolety lub żaluzje mogą nie tylko osłaniać okno, ale również stanowić bardzo stylową ozdobę wnętrza. Jeżeli mamy łazienkę w jasnym kolorze, to możemy postarać się o kontrastową osłonę okienną, np. w kolorze limonki, która będzie wspaniale wyróżniać się na tle całego pomieszczenia. Tak samo może być w przypadku łazienki urządzonej w ciemnej aranżacji. 

Previous post

Prawidłowa pielęgnacja włosów krok po kroku

Next post

Nowoczesne rowery elektryczne Kraków - gdzie powinien być zamontowany silnik?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki