Dom i Wnętrze

Jak zaplanować styl skandynawski w salonie

Styl skandynawski, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z zimnego i bardzo chłodnego regionu – Skandynawii. Planująć styl skandynawski w swoim salonie, sypialni, a nawet kuchni pokazujemy, że w naszym życiu stawiamy na proste rozwiązania będące czasem zaskakujące.

Styl skandynawski w salonie w wersji folk

Nie jest jednak powiedziane, że styl skandynawski w salonie to tylko biel w najróżniejszych wydaniach. Z dużym uznaniem spotyka się ostatnio ten styl, ale w wersji folk. Jest to bardzo kolorowa odmiana chłodnej bieli, gdzie można spotkać różne, bardzo wyraźne elementy. Wersja folk , czyli ludowa to przede wszystkim rękodzieło, które można samemu wykonać, jeżeli ma się takie umiejętności lub można zakupić je od innych osób. Biel jest nadal dominującym kolorem. Jednak inne kolory kojarzone z barwnymi plecionkami na ścianę lub na podłogę, figurkami do ustawienia w różnych miejscach doskonale prezentują się w jasnych wnętrzach.

Ciepłe wnętrza

Jak również się okazuje, wersja folk doskonale wpływa na ocieplenie całego wnętrza. Te kolory mają okazję do ocieplenia tego stylu skandynawskiego w salonie, aczkolwiek nie można przesadzić ze zbytnią wzorzystością i mieszanką kolorów. Im będzie ich więcej, tym gorzej dla dominującego białego koloru, który pośród tych wszystkich kolorów będzie zanikał. W tym momencie nie będziemy mieli już zaplanowanego stylu skandynawskiego, tylko coś zupełnie innego. Nadal stawiamy na prostotę i minimalizm, która będziemy delikatnie przełamywali tradycyjnymi zdobieniami DIY. 

Previous post

Korzystaj z ogrodu w czasie pięknej pogody!

Next post

Tandemowe skoki

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki