Dom i Wnętrze

Jaki odkurzacz dla alergika?  

 

Wiele osób zastanawia się jaki odkurzacz dla alergika wybrać. Niestety nadwrażliwość na kurz, roztocza czy pyłki u ludności jest z roku na rok coraz większa. W wyniku tego często alergicy nie mogą nawet swobodnie odpocząć w własnym zaciszu domowym – przeszkadzają im kurz i roztocza wywołujące kichanie, smarkanie, czy pieczenie oczu. Jest to bardzo problematyczne dlatego wiele osób szuka odkurzaczy, które mogłyby ułatwić życie dla każdego alergika. Jaki odkurzacz dla alergika wybrać i na co zwrócić uwagę?

 

Odkurzacz dla alergika – co powinien posiadać?

 

Podczas zakupów odkurzaczy dla alergików warto zwrócić uwagę na filtry HEPA, które mają za zadanie zatrzymywać na swojej powierzchni zarówno bakterie jak i roztocza czy kurz. Filtry HEPA posiadają różne klasy dlatego kupując odkurzacz dla alergika warto jest wybrać ten model, który posiada największy filtr z możliwych. Mówi się, że najbardziej rekomendowane są filtry, które posiadają klasę H13 oraz większą. Posiadają one bardzo wytrzymałą, kilkuwarstwową strukturę, która bardzo dobrze izoluje od nieprzyjemnych zapachów i wszystkich alergenów, na które alergik może reagować w swoim zaciszu domowym. Mimo wszystko zakupując taki odkurzacz warto jest od razu zaopatrzyć się w kilka dodatkowych filtrów – bowiem z czasem należy je regularnie wymieniać!

 

Oprócz filtrów HEPA warto jest zwrócić uwagę na z pozoru prozaiczną, ale bardzo ważną rzecz – worki na śmieci. Warto jest dodać worki na śmieci zbudowane z tekstylnych, mocnych materiałów, a nie tych z papieru. Te pierwsze nie przedzierają się ograniczając ryzyko ekspozycji na alergeny do minimum. Dodatkowo posiadają kilkuwarstwową strukturę, która gwarantuje, że żadna cząstka wchłoniętego brudu nie wydostanie się z wnętrza odkurzacza.

 

Podsumowanie

 

Alergicy nie mają łatwego życia – na wiosnę i lato pyłki, a jesienią i zimą grzyby i roztocza. W wyniku tego trzeba bronić się wszystkimi możliwymi sposobami, aby ochronić się przed największą ilości alergenów. Wybór odpowiedniego odkurzacza jest jedną z polecanych metod, która ułatwiła życie nie jednego alergika.

Previous post

Turkey sirloin ribeye porchetta pancetta

Next post

Tokeny - cyfrowe "bony upominkowe" dla różnych inwestorów

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki