Ciekawe

Tokeny – cyfrowe „bony upominkowe” dla różnych inwestorów

Blockchain software development sprawił, że obecnie do wyboru są różnorodne tokeny. Takie, które poniekąd są traktowane jako cyfrowe “bony upominkowe”, które zapewniane są inwestorom, zainteresowanych daną firmą. Tą firmą, która emituje tokeny. Właśnie na takie rzeczy pozwala aktualnie blockchain development services. 

Rodzaje tokenów

Warto zapoznać się z rodzajami tokenów, jakie w chwili obecnej są dostępne. Technologia blockchain sprawiła, że do wyboru jest kilka podstawowych rodzajów, które mogą pozwolić w przyszłości na zarobienie całkiem sporej ilości pieniędzy.

Tokeny niezbywalne

Człowiek sam niekiedy zaskoczony jest tym, że blockchain development dopomógł w pojawieniu się tokenów niezbywalnych, które również nazywane są tokenami NFT. Chyba najbardziej znana grupa produktów. Te tokeny to nic innego, jak prawo własności do unikalnego zasobu cyfrowego lub fizycznego. Dzięki temu osoby, które chciałyby skopiować utwory w sposób nielegalny, będą miały to w znaczny sposób utrudnione. NFT pozwala na sprzedaż unikalnych, wirtualnych aktywów.

Tokeny DeFi

10clouds zapewnia blockchain development service, w tym chociażby blockchain application development. Oni również doskonale znają się na DeFi – protokołach, które oparte są na kryptowalutach. To właśnie dzięki nim można oszczędzać, pożyczać, handlować i ubezpieczać. Chyba tak w skrócie można opisać funkcjonalność tokenów DeFi. Możliwe jest także bezproblemowe obracanie nimi, jak innymi kryptowalutami.

Governance tokens 

Właściwie to trzeba by o nich powiedzieć, biorąc pod uwagę Defi. To tak naprawdę specjalne tokeny Defi, które “pozwalają posiadaczom mieć wpływ na przyszłość protokołu lub aplikacji”. Ich zdecydowaną zaletą jest całkowite zdecentralizowanie. Nie trzeba przejmować się żadnymi zarządami lub też władzami centralnymi. 

Token bezpieczeństwa

Można traktować je jako odpowiednik papierów wartościowych. Wykorzystuje się je głównie do tego, aby sprzedać udziały w firmach. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że nie trzeba przy nich wykorzystywać żadnych pośredników. Mówi się o tym, że coraz częściej mówi się o tym, aby tokeny bezpieczeństwa wykorzystać jako alternatywę dla innych metod pozyskiwania funduszy. Ta metoda dopiero jest jednak badana i tak naprawdę nie wiadomo, czy będzie szansa na to, aby udało się zrealizować ten pomysł. Najbliższa przyszłość pokaże, czy tokeny bezpieczeństwa będą w stanie wywiązać się z tego zadania, czy też jednak nie. 

Previous post

Jaki odkurzacz dla alergika?  

Next post

Depilacja laserowa – najlepsza i najefektywniejsza metoda usuwania włosów

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki