Dom i Wnętrze

Jakie zadaszenie nad tarasem wybrać?

Gdzie najszybciej znajdziemy sposób i ukojenie od codziennych spraw? Nie musimy kupować drogich wycieczek, aby zregenerować siły i podładować wewnętrzne akumulatory. Dzisiaj wystarczy odpowiednio zaaranżować taras lub też ogród, aby znaleźć w nim spokój. Znalezienie idealnych mebli i dodatków nie będzie problemem – wystarczy skorzystać z ofert topowych producentów oraz ich witryn internetowych. Od czego zacząć urządzanie?

 

Estetyka i funkcjonalność

Podstawą na tarasie są oczywiście meble. Te dobierajmy przez wzgląd na ilość dostępnego miejsca, ale przede wszystkim także: ze względu na trwałość ich tworzyw. Zdecydowana większość z nas kupuje meble tarasowe ze względu na ich wygląd – faktem jest, że dzisiaj projektanci proponują nam prawdziwe dzieła sztuki. Meble inspirowane stylem retro czy też kolekcje z zastosowaniem nowoczesnych tworzyw kuszą i z pewnością wspaniale urozmaicą przestrzeń wypoczynkową tarasu. Wracajmy uwagę na jakość – meble powinny być zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się meble wykonane na aluminiowych stelażach z plecionkami technorattanowymi.

 

W poszukiwaniu idealnego zadaszenia tarasu

Jak uchronić się przed niezapowiedzianym deszczem czy silnym słońcem? Najlepszym rozwiązaniem będzie zadaszenie nad tarasem. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są tarasole, które nie tylko chronią, ale również wspaniale urozmaicają przestrzeń tarasową. Tarasole wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo, przez co hamowany jest proces powstawania ognisk rdzy.

 

Zadaszenie tarasoli – sprawdź je z bliska!

Zadaszenia tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Najchętniej kupowanym jest zadaszenie lamelowe, tworzone z lameli obracających się o 135 stopni. Lamele nie nagrzewają się, w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód.

 

 

Previous post

Prefabrykaty - solidne rozwiązanie czy chwyt reklamowy?

Next post

Wyspa — czy można nią oddzielić kuchnię od salonu?

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki