Dom i Wnętrze

Taras w industrialnej odsłonie – odkrywamy uroki metalu

Od jakiegoś czasu industrialne aranżacje są niezwykle popularne. Dotyczy to głównie wnętrz (prywatnych i komercyjnych), które urządza się designerskimi meblami odwołującymi się do świata przemysłowego. Ale nie tylko w pomieszczeniach sprawdzą się nawiązania do industrialnego stylu. Także ogrody, w szczególności zaś tarasy, aranżowane są w tym duchu. Przynosi to niezwykle ciekawe efekty. Zwłaszcza gdy zainspirują nas piękne kolekcje mebli ogrodowych z metalu, który do stylizacji przemysłowej pasuje jak nic innego!

Zestawy wypoczynkowe na taras industrialny

Jeśli zestawy wypoczynkowe na taras, które sprawdzą się na tarasie industrialnym, to na pewno te wykonane w całości lub w przeważającej części z metalu. Meble te przypominają artystyczne realizacje, a o to przecież chodzi w aranżacji industrialnej, żeby prowadziła do sztuki współczesnej. Tak właśnie aranżuje się dzisiejsze wnętrza industrialne, w których motywy warsztatowe przeplatają się ze sztuką w ścisłym tego słowa znaczeniu. Na tarasie te obie płaszczyzny połączy efektowny zestaw mebli metalowych. Ten minimalistyczny, ale także ten bardziej fantazyjny, na przykład z elementami ze sznurka polipropylenowego.

Zestaw mebli na taras jako dominanta

Zestaw mebli na taras, który stanie się dominantą tarasu w duchu industrialnym, to właśnie zestaw metalowy. Nie oznacza to surowej prezentacji i rezygnacji z wygody! Nowoczesne meble metalowe, których stelaż to spawane powlekane proszkowo aluminium, to wygoda sama w sobie. Zwłaszcza że wyposażone są w poduszki siedziskowe i oparciowe wykonane z wysokogatunkowej pianki tapicerskiej, które zdecydowanie wpływają na komfort siedzenia całymi godzinami w fotelach czy na sofach ogrodowych. Industrialny taras pod względem komfortu i prezentacji nie ustępuje industrialnemu salonowi.

Previous post

A może skok tandemowy?

Next post

Stylowe lampy w pracy

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki