Ciekawe

Kilka informacji o skokach tandemowych

Sporty ekstremalne z roku na rok stają się coraz popularniejszą formą rozrywki. I nic dziwnego — nowe rozwiązania techniczne zapewniają ich nowe rodzaje, a jednocześnie podnoszą poziom ich bezpieczeństwa. Tak samo jest w przypadku skoków tandemowych, jakie wykonuje coraz więcej osób.

Czym są skoki tandemowe?

Skoki w tandemie to skoki ze spadochronem, które wykonuje się razem z instruktorem. Amator podniebnych wrażeń zakłada spadochron razem z wykwalifikowanym spadochroniarzem, który znajduje się za jego plecami.
Podczas skoku tandemowego profesjonalny instruktor odpowiada za prawidłowe sterowanie sprzętem oraz zapewnienie bezpieczeństwa sobie i amatorowi. Dzięki temu osoba skacząca po raz pierwszy ze spadochronem może w pełni koncentrować się na doświadczeniu, oglądając świat podczas szybkiego lotu ku ziemi, i doznać niesamowitych emocji, których nie można porównać z żadnymi innymi.

Pierwszy lot w tandemie

Jako że skoki tandemowe wykonuje się razem z instruktorem, nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać, a tym samym każdy może sobie na nie pozwolić. Aby móc skoczyć ze spadochronem, wystarczy spełniać kilka warunków oraz za niego zapłacić.
Decydując się na skok z instruktorem, nie trzeba martwić się swoją kondycją. Budowa ciała oraz liczba mięśni nie ma żadnego wpływu na wykonanie lotu. Warto jednakże pamiętać, że osoba skacząca ze spadochronem nie może być zbyt ciężka.
Przed wykonaniem skoku każdy amator adrenaliny przechodzi krótkie szkolenie, podczas którego wykwalifikowana kadra zapoznaje go z podstawowymi technikami poruszania się w powietrzu. Kurs jest obowiązkowy, ponieważ przekazywana na nim wiedza pomaga zapewnić niedoświadczonemu spadochroniarzowi bezpieczeństwo.

Niezapomniane wrażenia za niewielkie pieniądze

Skok tandemowy to jeden z niewielu sportów ekstremalnych, na które może pozwolić sobie prawie każdy — zarówno pod względem psychofizycznym, jak i finansowym.
Obecnie bardzo wiele szkół spadochronowych ma w swojej ofercie skoki tandemowe, a, co za tym idzie, na rynku można znaleźć naprawdę ciekawe oferty, które nie wymagają znacznego nakładu finansowego. Zazwyczaj cena skoków tandemowych waha się między kilkuset do tysiąca złotych.
Przy wyborze odpowiedniej szkoły warto jednak nie kierować się tylko ceną. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na decyzję bowiem powinny być kwalifikacje kadry instruktorskiej oraz stopień zapewniania przez niej bezpieczeństwa podczas podniebnego lotu.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Previous post

Poznaj objawy alergii na nikiel

Next post

Higiena osobista, a dbałość o intymność seniora

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki