Ciekawe

Profesjonalne spodnie na konia – warto?

Strój jeździecki ma ogromny wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo jeźdźca. Każda osoba regularnie odwiedzająca stadninę i rozpoczynająca dopiero swoją przygodę z pięknym sportem powinna zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Jego najważniejszymi elementami jest solidny, odpowiednio dobrany kask, buty z gładką podeszwą z małym obcasem oraz wygodne spodnie, którym dzisiaj przyjrzymy się bliżej. Czy warto inwestować w profesjonalne bryczesy? Sprawdź!

Czym charakteryzują się spodnie na konia?

Wydaje Ci się, że legginsy albo spodnie dresowe mogą godnie zastąpić bryczesy? Niestety, jazda w cienkich spodniach z przeszyciami po wewnętrznej stronie ud może skończyć się bolesnymi otarciami. Co więcej, zbyt szerokie nogawki będą przeszkadzać podczas jazdy, stwarzając zagrożenie dla jeźdźca. Znacznie lepiej podczas kłusowania i galopu sprawdzają się bryczesy, czyli specjalnie zaprojektowane spodnie na konia. Bryczesy idealnie przylegają do sylwetki, są przewiewne, nie krępują ruchów. Co ważne, pozbawione są szwów, które mogłyby powodować otarcia. Wielkim atutem profesjonalnych spodni są leje, czyli wzmacniane części umiejscowione po wewnętrznej stronie kolan lub na całej powierzchni styku ciała z siodłem. Wykonane ze skóry lub silikonu leje zwiększają przyczepność do konia, co pozytywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Pamiętaj o tym, że bryczesy powinny sięgać do pępka.

W wersji zimowej i letniej

W sklepach z profesjonalnymi akcesoriami i odzieżą jeździecką znajdziemy ogrom różnorodnych modeli dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Wśród dostępnych wariantów znajdują się bryczesy letnie oraz modele przeznaczone do jazdy w ostrzejszych warunkach. Bryczesy zimowe (zwane również termobryczesami) szyte są z tkaniny softshell chroniącej przed wilgocią i wiatrem. Spodnie często są dodatkowo podszyte ciepłym polarem.

 

Previous post

Inspiracje na taras przy domu zadaszony

Next post

Nowoczesny grill gazowy – zaproś bliskich na posiłek na świeżym powietrzu!

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki