Dom i Wnętrze

Strefa relaksu na balkonie


Jak stworzyć niewielką strefę odpoczynku na własnym balkonie? Nie trzeba wiele – wystarczą dobrane do naszych potrzeb meble i dodatki. Nawet mały balkon może służyć nam jako miejsce do odpoczynku – wystarczy nieco fantazji!

Jakie meble wybrać na balkon?

Meble balkonowe powinny być nie tylko piękne, ale również odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Takie czynniki jak wilgoć, silne promieniowanie UV czy niskie temperatury mogą negatywnie wpływać na materiały, z których tworzone są meble. Konieczne jest wybranie kompletów wykonanych starannie, z materiałów zabezpieczonych przed tymi problemami.

Wiele osób szuka mebli designerskich – tych nie brakuje u topowych producentów. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się meble modułowe, których elementy można łączyć i rozłączać, w zależności od potrzeb. Na niewielkich balkonach sprawdzą się krzesła balkonowe oparte na lekkich, aluminiowych stelażach oraz niewielkie stoliki kawowe. Taka aranżacja sprawia, że bez trudu wypijemy na balkonie herbatę, zjemy podwieczorek, przeczytamy kilka stron ulubionej książki.

Osoby wymagające zamiast klasycznego stolika i krzeseł mogą wybrać nowoczesne leżanki ogrodowe. Topowe modele mają możliwość regulowania zagłówka. Lekka struktura mebla sprawia, że nie ma problemu z jego przenoszeniem z miejsca na miejsce.

Jak chronić meble na balkonie?

Aby nasze meble mogły cieszyć nasze oczy długi czas konieczne jest dbanie o ich ochronę. Najlepszym rozwiązaniem są obecnie nowoczesne i lekkie pokrowce na meble ogrodowe, tworzone z tkanin poliestrowych. Tkaniny te doskonale przepuszczają powietrze, przez co na powierzchni mebli nie kondensuje się wilgoć. Pokrowce ogrodowe dedykowane są na konkretne meble i dodatki, takie jak grille ogrodowe czy parasole z nogą boczną czy centralną.

Previous post

Zakup maty ochronnej

Next post

Korzystaj z ogrodu w czasie pięknej pogody!

Jeronim Czarnecki

Jeronim Czarnecki